Sosyal TV’de yayına yeni başlayan programlar konuşuldu

Kimola 16 - 22 Şubat tarihleri arasındaki Twitter verilerini inceledi.

23.02.2015 - 14:35 | MediaCat

Sosyal TV‘de yeni yayınların merhaba dediği, yılın en çok beklenen törenlerinden Oscar’ın olduğu bir haftayı geride bıraktık. Kanal D’nin yeni dizisi Beş Kardeş Sosyal TV’ye birinci sıradan girerken, bir efsane, Survivor All-Star tüm hızıyla TV8 ekranlarındaki yerini aldı. Kara Para Aşk bu hafta en uzun bölümü ile ekranlara gelirken hayranlarını klavyelerinin başına kilitledi ve haftayı üçüncü sırada tamamladı. O Ses Türkiye finaline Elnur Hüseynov damgasını vururken, Şirin Payzın CNN Türk’teki Ne Oluyor? Elif Çakır’ı konuk ettiği bölümünde #YayınıKesCNNTurk etiketi üzerinden izleyiciler tarafından boykot edildi.

Haftalık İlk 5

O Ses Türkiye Finali

Bu hafta Sosyal TV’de O Ses Türkiye’nin final heyecanı vardı. Sezon başından beri Ebru Gündeş, Hadise, Gökhan Özoğuz, Mazhar Alanson ve Fuat Özkan’ın jüriliğini yaptığı ve izleyiciler tarafından ilgiyle takip edilen yarışma Çarşamba gecesi final yaptı ve günü Kara Para Aşk’ın arkasından 20.789 tweet ile ikinci sırada tamamladı. Hafta başından beri finale doğru adım adım yaklaşan yarışma final gecesindeki katılım ve izlenme ile haftalık Sosyal TV performanslarında beşinci sıraya yerleşti. Ebru Gündeş’in takımından Elnur Hüseynov’un birinci olduğu gecede izleyiciler ve hayranlar Ebru Gündeş’e “Sen Yaşayan Efsanesin be Ebru Gündeş @EbruGundes ne büyük, ne güzel, ne eşsiz bir sessin. Ahdım Olsun…” gibi yorumlarla destek verdi. İzleyicilerin bir kısmı O Ses Türkiye yarışmasını Azerbaycan’dan bir yarışmacının kazanmasını ve söylenen şarkıların ağırlıklı olarak yabancı olmasını eleştirirken bir kısmı da “O Ses Türkiye Şampiyonu Reza Sarraf” ve “Reza Zıraps yolsuzluk davasında almış olduğu beraattan sonra, O Ses Türkiye yarışmasını da kazanarak puanını 6’ya çıkaralı saniyeler oldu” şeklinde politik yaklaşımlarını paylaştı. Elnur Hüseynov final bölümü performansları ile büyük ilgi görürken, performansların videoları hızla Twitter üzerinden yayılarak paylaşıldı.

Survivor All Star Açılış Yaptı

Yılın beklenen yarışması Survivor, en sevilen yarışmacılarını bir araya getirdiği All Star versiyonu ile TV8‘de ekranlardaki yerini Pazar gecesi aldı ve günü Sosyal TV’de %24.27 pay oranı ile birinci sırada tamamladı. Sosyal TV izleyicileri yarışmadaki favorilerini  #favorimhilmicem, #favorimturabi, #favorimserenay, #favorimduygu, #favorimmerveaydin, #benimsurvivorfavorim, #survivorfavorimserenay, #favorimdogukan, #favorimanıl, #favorimmerveoflaz gibi etiketler üzerinden paylaştı. Cüneyt Özdemir’in “Survivor All Star son durum ; Ünlüler gönüllülerden daha gönüllü, gönüllüler ünlülerden daha ünlü!” Tweeti gecenin Top Tweeti oldu. Yarışma zirve anını 21:40’ta dakikada 124 Tweet ile gerçekleştirdi.

Merhaba Beş Kardeş

Kanal D’nin merakla beklenen ve yayından önce bile ses getiren bir kadrosu olan yeni dizisi Beş Kardeş nihayet izleyicileri ile buluştu ve Pazartesi günü yayınlanan Ulan İstanbul’un yerine geçerek Sosyal TV’ye de açık ara farkla birinci sıraya yerleşti. Sıcacık insanların sıcacık dizisi olarak adlandırılan Beş Kardeş gece boyunca “Onur Ünlü yine yapmış yapacağını. #BesKardes dizisinde Berkin Elvan’a selam çakılmış.”, “Boşa düşen tek bir oyuncu yok. Resmen herkes döktürüyor!” ve “Son günlerde hepimizi güldüren ilk şey heralde!.Süper ekip, süper iş” şeklinde yorumlar alırken gecenin en çok paylaşılan alıntısı “Hangimiz sevmedik çılgınlar gibi?” oldu. Dizi zirve anını 22:35’te dakikada 96.8 tweet ile görürken dizi boyunca izleyici başına düşen tweet sayısı 1,39 oldu.

Oscar Ödül Töreni 2015

Dünya çapında yılın en çok beklenen etkinliklerinden biri olan Oscarlar bu yıl Digiturk Oscars kanalında ve aynı anda Digiturk.com.tr’de internet üzerinden yayınlandı. Yekta Kopan ve Meltem Cumbul’un sunuculuğunu üstlendiği gecede sinema eleştirmenlerinin yorumlarından, kazanan tahminlerine, kırmızı halıdan ödül törenine kadar her şey #Oscarlıyorum etiketi altında izleyicilerle adım adım etkileşim halinde geçti. Pazar gecesini %23.42 pay oranı ile ikinci sırada tamamlayan tören haftanın önemli Sosyal TV anları arasında yerini aldı.  Oscar öncesi tahminlerini paylaşan izleyiciler bir yandan eleştirmenlerin yorumlarını tartışırken bir yandan da Leonardo DiCaprio’nun bir türlü ödül alamamasına takılarak bununla ilgili espriler paylaştı. Törenin izleyicilerinin en çok eşleşme gösterdiği programlar %23 ile Survivor AllStar, %8 ile Şeref Meselesi ve %5 ile Beyaz Futbol olurken izleyici kitlesinin %54’ü erkek, %46’sı kadındı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 16 – 22 Şubat 2015 arasında toplanan Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.