Sosyal TV’de Ulan İstanbul ve Kaçak Gelinler yarışı

14 Temmuz’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

15.07.2014 - 16:15 | MediaCat

Ulan İstanbul, geçtiğimiz haftalarda kaptırdığı birinciliği bu hafta geri aldı ve 4,434 Sosyal TV izleyicisinden aldığı 5,634 Tweet ile Pazartesiyi zirvede kapattı. “Yaz dizilerinde bana göre en başarılı olanı #ulanistanbul hem kadro iyi kast seçimi renkli olmuş tebessümle izlettiriyor. Başarılar” diyen izleyiciler “Bu benim en sevdiğim film. İlk filmimiz bu olsun istedim” alıntısını sıkça paylaşırken bir yandan da sahneden çok etkilendiklerini de dile getirdi. Ayrıca “Mahmut virüsü bu boru mu?” esprisi de geceye damgasını vurdu.

Kaçak Gelinler, az bir farkla birinciliği kaçırırken aldığı 5,599 Tweet ile ikinci sırada yer aldı. Sosyal TV izleyicilerin Şebnem ve Selin sahneleri ile ekranların ve klavyelerin başına kilitleyen dizide “Acaba sen de beni, benim seni düşündüğüm kadar düşünüyor musun?” alıntısını sıkça paylaştı. İkiliye ithafen #SebSel etiketini açmakta gecikmeyen izleyiciler dizideki favori çiftlerine bunun üzerinden desteklerini sürdürdü. İzleyiciler “Mükemmel erkek yoktur az öküz vardır” esprisini de gece boyu paylaşmadan edemedi.

Seksenler, sezon finalini yapsa da Ramazan için geri döndü ve hafta içi yayınlanacak yeni bölümleri ile bir kez daha Sosyal TV izleyicisinin karşısına geçti. “Sonunda kavuştuk Ergun’umuza, Sami’mize, Rukiye’mize, Bekçimize ohoooo bugün iftardan sonra şenlik var” diyen izleyiciler gece boyunca  #SeksenlerdeRamazan etiketi ile hafızlarını yoklayıp eski günlerine döndü.  Dizinin daha genç izleyici kitlesinden “Yaşım gereği 80’leri yaşamam mümkün olmadı ama diziniz sayesinde o günlerin ne kadar güzel ve doğal olduğunu görebildim.” şeklinde yorumlar da geldi.

Pazar gününü açık ara farkla birinci sırada tamamlayan Güneşi Beklerken, bölümün ardından konuşulmaya devam ederek Pazartesini dördüncü sırada kapattı. İzleyiciler Pazar günkü reyting sonuçlarını paylaşırken bir yandan da bölümden en sevdikleri sahneleri alıntı yaptı. “Zeynep… Kusura bakma, ben seni seviyorum… Sevmiyor gibi davranamam!” sıkça paylaşılan alıntılardan oldu. İzleyiciler bir yandan da 53. Bölümdeki mezuniyet sahnesinden fotoğraflar paylaştı. Dizide Barış Erdoğan karakterine hayat veren İsmail Ege Şaşmaz’ın Tweeti “Belki Güneşi Beklerken bitti ama ben çok iyi bir dost edindim. @KeremBursin seni seviyorum kardeşim!”  Top Tweet oldu.

Kiraz Mevsimi, Pazartesi gününü beşinci sırada tamamladı. Yapım şirketinin dizi ekibinde değişikliğe gitmesi izleyiciler arasında tartışıldı ve paylaşıldı. Ayaz ve Öykü’nün bir araya gelmesi için hazırlık turlarına başlayıp dileklerini şimdiden Twitter’a salan Sosyal TV izleyicileri “Öykü artık yeter ya ağlayıp durduğun! Bırak şu çocukluk takıntını, gör karşındakini” gibi yorumlarda bulundu.

 

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 14 Temmuz 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.