Sosyal TV’de Kiraz Mevsimi ve Ulan İstanbul yarışı

5 Ağustos'ta Twitter’da en çok konuşulan programlar.

06.08.2014 - 16:53 | MediaCat

Sosyal TV’nin sevilen dizilerinden Kiraz Mevsimi, Cuma günü yayınlanacak yeni bölümünün fragmanıyla izleyicilerini heyecanlandırdı ve 2,195 kullanıcıdan toplamda aldığı 3,162 Tweet ile Ulan İstanbul’u kıl payı geçerek Sosyal TV’de zirveyi kaptı. FOX TV’nin, Mete, Öykü ve Ayaz arasında yaşananlara atıfta bulunarak paylaştığı fragman Sosyal TV izleyicileri arasında sıkça paylaşıldı. Gerçek aşkı ve Öykü’nün yapacağı seçimi tartışan Sosyal TV izleyicileri, dizinin konusunun yanı sıra, oyunculara olan beğenilerini ifade etmeye devam ettiler.

Kanal D’nin iddialı yaz dizisi, Ulan İstanbul, dün akşam, pazartesi günü yayınlanan bölümünün tekrarıyla ekrandaydı. Nevizadeler’in son macerasının tekrar ekrana geleceğini öğrenen Sosyal TV izleyicileri, kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için bu haberi hızla paylaştılar. Sosyal TV izleyicileri arasında paylaşılan bir diğer içerik ise Pazartesi günü yayınlanacak olan 8. bölüm fragmanı oldu. Nevizadeler’in yeni hedefi, başarılı oyuncu Fırat Tanış’ın canlandırdığı bal tüccarı İsfendiyar Kapusuz’un gösterildiği fragman Ulan İstanbul izleyicileri arasında yeni bölüm heyecanını ateşledi. Dizi 2,520 kullanıcıdan toplamda 3,019 Tweet alırken, Filmlerden Kareler (@filmdenkare) adlı hesabın Yaren’in sözünü paylaştığı Tweeti, “”Hiçbir şeyi yarım bırakmayacaksın bu hayatta. En bok şey bu yani; yarım kalmak.” (Ulan İstanbul)” Top Tweet oldu.

İzleyicilerinin gönlünde farklı bir yeri olan Kardeş Payı’nın Perşembe günü sezon finali yapacak olması  Sosyal TV’de buruk da olsa bir heyecan yarattı. Dizinin sezon finaline Oktay Kaynarca, Rasim Öztekin, Hayko Cepkin ve maNga’nın konuk olacak olması ve yeni bölüm heyecanı Sosyal TV’yi sarsa da, dizinin bir süre ekrana gelmeyecek olması Sosyal TV izleyicilerinin bu heyecanına bir nebze olsun gölge düşürdü. Sezon finaline konuk olan isimlerin Sosyal TV izleyicilerinde yarattığı heyecandan dolayı, en çok mention alan hesaplar @kardespayistar, @mangamusic, @haykocpqn, @bakanseda, @kaynarca ve oztekinrasim oldu.

Kanal D’nin bir diğer yaz dizisi Güllerin Savaşı, dün akşam yayınlanan dördüncü bölümü ile Sosyal TV’de dördüncü sıraya yerleşti. Sosyal TV izleyicileri arasında dizinin konusu ile ilgili olarak en çok konuşulan konu Gülru’nun Mert’in evlenme teklifine verdiği karar olurken, konuşulan bir diğer konu da Cihan’ın bu evlenme teklifini gördükten sonra kendisini asması oldu. Bölümün son karesi Cihan’ın hayatta olup olmadığı konusunda izleyicilere bir ipucu vermezken, Sosyal TV izleyicileri Cihan’ın akıbeti hakkındaki yorumları paylaştılar.

Star TV’nin beğenilen yaz dizisi Kaçak Gelinler ise, Pazartesi günü yayınlanan bölümünün de etkisiyle 1,034 kullanıcıdan toplamda aldığı 1,309 Tweet ile günü Sosyal TV’de beşinci sırada kapadı.

 

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 5 Ağustos 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.