Sosyal TV izleyicisi yaz ekranına kilitlendi

23 Haziran’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

24.06.2014 - 17:19 | MediaCat

Yaz sezonuna hızlı giren kanallardan Star TV’nin yeni dizisi Kaçak Gelinler dün akşam yayınlanan ilk bölümü ile Sosyal TV’de birinci sırayı kaptı. Sosyal TV izleyicisi “Bayıldım çok güzel bir dizi vakit buldukça izleyeceğim” ve “1. Bölüm bitti ve bence çok güzel bir dizi olmuş ben çok beğendim” gibi yorumlar yaptı. Dizinin müzikleri izleyiciler tarafından beğenilirken “Sen kimin rüyasında hangi rolde? Ben kendi rüyamda aynı filmde!” repliği gecenin en çok paylaşılan alıntısı oldu. Ekin Koç’un kabul etse gazeteci rolünü oynayacağı ama son anda vaz geçtiği de gecenin en sıcak başlıkları arasında yer aldı.

Survivor Panaroma, Survivor’ın final yapmasının ardından ağırladığı konuklar ile Sosyal TV’de yavaş yavaş yükselişini sürdürürken Pazartesi geceki yayınında Turabi, Yiğit, Merve Aydın, Gökhan Keser ve Ahmet Dursun’u konuk etti ve günü ikinci sırada kapattı. Son 5 finalistin başarı grafiklerinin paylaşıldığı ve Turabi’nin hayat hikayesinin sorgulandığı programda Sosyal TV izleyicileri programla iletişime geçerek içerik ürettiler. Üretilen içeriğin %94’ü mentionlardan oluşurken gece boyunca en çok mention alan hesaplar @gokhankeser, @turabicamkiran, @ecebegumyucetan, @furkandede, @merveaydin90, @tv8 ve @ahmet7dursun oldu. Survivor Panaroma’ya içerik üretenlerin %66’sı Pazartesi sabahı Turabi’yi konuk eden 2. Sayfa için de içerik üretti.

Kanal D’nin yaz sezonu için iddialı dizilerinden Ulan İstanbul Pazartesi geceki ilk bölümü ile Sosyal TV’de üçüncü sırada yer aldı. “#UlanIstanbul dizi müziği berbat ama hikaye sağlam bu dizi tutar” diyen izleyiciler aynı zamanda “Bol bol reytingler sizinle olsun” temennisini de paylaşmayı unutmadı. Gecenin en çok paylaşılan alıntısı “Ne demişler; sabah ezanının kaçta okunduğunu en iyi, mü’minler bir de hırsızlar bilirmiş!” oldu.

Sosyal TV’nin en sevilen habercisi, Altın Kelebek Ödüllü İrfan Değirmenci Pazartesi sabahı gene ekranların başındaki izleyicileri ile İrfan Değirmenci ile Günaydın’da buluştu ve günü 2,677 Tweet ile dördüncü sırada, dizilere kafa tutmaya devam ederek sonlandırdı. Değirmenci’ye tebriklerini ve desteklerini eksik etmeyen izleyiciler “Siz kendinizden eminseniz, doğrularınızla gönülleri fethedip ödüllere layık görülüyorsanız demek ki doğrusunuz! Tebrikler” gibi paylaşımlarda bulundu.

Sosyal TV’nin sevilen magazin programı 2.Sayfa, Survivor fırtınasının izinden Turabi, Merve Aydın ve Duygu Bal’ı konuk ettiği bölümü ile günü beşinci sırada kapattı. Demet Akalın’ın telefon ile katıldığı programda Turabi’ye yağdırdığı övgüler çok konuşulurken Merve’nin takipçileri “@MerveAydin90 @ikincisayfa tek kelimeyle cansın, var mı ötesi be hain ve nankörlere de en güzel cevap bu asil duruşun. Çok seviliyorsun çok” ve “@MerveAydin90 seni görmenin, sesini duymanın verdiği mutluluk paha biçilemez seni çok seviyorum” gibi paylaşımlar ile destek çıktı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 23 Haziran 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.