Sosyal medyanın Türkiye’deki şampiyonu

The Netfork’in sosyal medya reyting sonuçlarının lideri bu hafta da Survivor oldu.

03.05.2011 - 00:00 | MediaCat

The Netfork’in sosyal medya reyting sonuçlarının lideri bu hafta da Survivor oldu. 5 haftadır liderliği kaptırmayan Survivor’ı toplam değinmede Öyle Bir Geçer Zaman Ki takip etti . Adını Feriha Koydum ise 5’nci sırada yer aldı.

Sosyal medya ajansı The Netfork, televizyon programlarının sosyal medya reyting sonuçlarını açıkladı. 25 Nisan – 01 Mayıs tarihleri arasında yayınlanan programlarla ilgili sosyal paylaşım sitelerinde toplam 55.520 değinme tespit edildi.

Survivor, sosyal medyada yine reyting birincisi oldu. Adaların birleşmesinin dikkat çektiği Survivor’da, Taçmin sempati toplamaya devam ederken Nihat Doğan ve Taner’in bir araya gelmesi coşku yarattı. Bazı yarışmaların gereksiz bulunduğu ve beğenilmediği programda, yayın esnasında alınan reklamlar da sosyal medyada negatif değinmelere yol açtı.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki’de bir sonraki bölüm tahminleri

Dizinin bir önceki bölümünde tecavüz sahnesinin ağırlığından ve “fazla dram”dan şikayet edenler yine de diziye sadık kalmaya ve izlemeye devam etti. Oyunculuk açısından oldukça beğenilen bu haftaki bölümün final sahnesinden devamla bir sonraki bölümde olayların nasıl gelişebileceği konusunda sosyal medyada şimdiden tahminler yapılmaya başladı.

Behzat Ç –Bir Ankara Polisiyesi- geçen haftayı yakalayamadı

Geçen bölümdeki öpüşme sahnesi ile sosyal medyada bolca yorumlara neden olan dizi değinme sayısı olarak o haftayı yakalayamadı. Sosyal medyada karakterler arasındaki diyaloglar ve karakterlerin esprilerinin sıkça kullanılması da dikkat çekti.

Adını Feriha Koydum’da oyuncu sempatisi

Oyuncular ve oyunculuklar sayesinde yeniden atağa geçen dizinin konu ve senaryosunun nispeten hala zayıf bulunduğu yorumları sosyal medyada yapılsa da, oyuncularına duyulan sempati nedeniyle dizi ilk 5’e girmeyi başardı.

Beyaz Show’da sanatçılardan canlı performans

Program konuklarıyla bu hafta da sosyal medyanın gündeminde olan Beyaz Show’da konu seçimi ses getirme açısından başarılı bulunurken Beyazıt Öztürk’ün sunuculuk grafiğini daha da yükseltmesi beklentisi içeren yorumlar yapıldı. Programda sanatçıların playback yapması konusundaki olumsuz yorumlar da sosyal medyada yer almaya devam etti.

Geniş Aile’ciler Sihirli Annem’e karşı

Yıllar sonra yayınlanan ilk bölümüyle olumsuz yorumlarda öne çıkan Sihirli Annem, bu dizinin yeniden başlamasına anlam vermekte zorlananların yorumlarına maruz kaldı. Geniş Aile dizisinin yayın saatini geciktirmesi nedeniyle de, dizinin izleyicilerinden tepki aldı.

Haklarında az konuşuldu

Kayıp Aranıyor, Dragons’ Den Türkiye, Aklın Yolu Bir, Frame Türkiye, Dürüye’nin Güğümleri sosyal medyada haklarında en az değinilen programlar oldu.

Değinmede Kanal D, pozitif değinmede Show TV lider

Toplam değinme oranında % 39 ile Kanal D liste başı olurken, pozitif değinme oranında Show TV % 41 ile Kanal D’yi geçti. Toplam değinme sayısında Kanal D’yi sırasıyla Show TV (%38), Star TV (% 14), ATV (% 6) ve TRT (% 2) izledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.