Sosyal medyanın cinsiyeti belli oldu

Kadınlar sosyal medyayı daha çok kullanıyor.

02.01.2014 - 11:12 | Ozan Mert

ABD’de yapılan bir araştırma kadınların beş ana sosyal medya kanalından dördünde erkeklerden daha aktif olduklarını ortaya koydu.

Pew isimli araştırma merkezinin bulgularına göre ABD’deki yetişkin internet kullanıcıları arasında kadınların, yüzde 76’sı Facebook’u kullanırken erkeklerin yüzde 66’sı; yüzde 18’i Twitter kullanırken erkeklerin yüzde 17’si; yüzde 20’si Instagram’ı kullanırken erkeklerin yüzde 17’si; yüzde 33’ü Pinterest’i kullanırken erkeklerin yüzde 8’i kullanıyor.

Ama LinkedIn’de durum farklı: erkeklerin yüzde 24’ü bu platformu kullanırken bu oran kadınlarda yüzde 19.

Pew bulgularına göre 2012 Aralık’ına kıyasla şu anda bütün ana platformlar daha çok kullanılıyor. Bugün, ABD’deki internet kullanıcılarının yüzde 73’ü en az bir sosyal medya kanalını kullanırken yüzde 42’si birden çok kanalı kullanıyor.Instagrambu sene 18-27 yaş arası kullanıcılar arasında dokuz puan yükselerek yüzde 37’lik, Afrika kökenli Amerikalılar arasında ise on bir puan yükselerek yüzde 34’lük bir kullanılma oranına erişti.

Kaynak: AdWeek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.