MediaCat

Sosyal medyada etkileşimin anahtarı

Sosyal medya; bağlantılılık dinamiği ve iki yönlü iletişim imkânıyla etkileşim denildiğinde hâlâ akla gelen ilk nokta. Bu dinamikleri kullanarak takipçileriyle çok özel bir etkileşim yakalayan iki proje dikkat çekiyor.

Sosyal medyada etkileşimin anahtarı

Sosyal medya sahip olduğu bağlantılılık dinamiği ve sunduğu iki yönlü iletişim imkânıyla etkileşim denildiğinde akla gelen ilk nokta olmaya devam ediyor. Haliyle markalar için de sosyal medya iletişiminde odak nokta, “Bu dinamikleri kullanarak tüketiciyle kurulan bağları nasıl güçlendirebiliriz?” sorusuna yanıt aramak oluyor.

Son dönemde bu dinamikleri kullanarak takipçileriyle çok özel bir etkileşim yakalayan iki marka ve proje dikkat çekiyor: “Miniş Hikayeler Yarışması” ve “İşin bu sene de kahve fallarına kaldıysa”.

Hasbro‘nun sevilen markası Littlest Pet Shop (Minişler) geçtiğimiz dönemde farklı bir projeyle takipçilerine ulaştı. “User generated content” temalı Miniş Hikayeler Yarışması’nda önce takipçiler kendi hikâyelerini oluşturdular ve onu en iyi anlatan fotoğrafla Instagram’dan paylaştılar. Sonrasında seçilen üç hikâye stop motion tekniğiyle filme dönüştürüldü ve hikâyeyi oluşturan takipçi filmin yazarı olarak öne çıkarıldı.

Kampanya tanıtım videosu:

Filme dönüştürülen hikâyelerden bir örnek “Ponpon ve Uzaylı”:

Diğer bir projede ise King Ev Aletleri Sevgililer Günü’nde takipçilerini çok farklı bir noktadan yakaladı. Sevgililer Günü’ne yalnız giren ve kahve fallarındaki kısmetine odaklanıp güzel bir haber bekleyen takipçilerinin o güne özel olarak kahve fallarına bakıp Instagram’dan kişiye özel iletişimle duygusal etkileşim yaratmaya odaklandı.

Sosyal medyada etkileşimin anahtarı

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Takipçisiyle özel bir bağ kuran her iki proje de kendisini etkileşim odaklı reklam ajansı olarak tanımlayan Turşu Ajans imzası taşıyor. Sosyal medya alanındaki uzmanlığına odaklanan ajans benzer dinamiklere sahip projeleriyle dikkat çekiyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.