Sosyal medyada en çok paylaşılan köşe yazarları

2013'te sosyal medyada en çok paylaşılan ilk 150 yazar ve köşe yazısı listesi.

03.01.2014 - 10:36 | MediaCat

Türkiye’de bir ilk: Köşe Yazarları Endeksi

MediaCat olarak sosyal medyada en çok paylaşılan köşe yazarlarını belirlediğimiz Köşe Yazarları Endeksi’nin 15 Ekim – 15 Aralık 2013 verilerine göre sosyal medyanın yıldızı Yılmaz Özdil. Diğer köşe yazarlarını tüm mecralarda arkasında bırakan ve toplam 942 bin 32 kez paylaşılan Özdil, ikinci sıradaki Bekir Coşkun ile arasına 715 bin 65’lik bir fark koymuş durumda. En çok paylaşılan 10 köşe yazarı listesine gazeteler üzerinden bakıldığında ise en çok paylaşımı Yılmaz Özdil, Ahmet Hakan ve Ayşe Arman olmak üzere üç yazarıyla Hürriyet’in aldığı görülüyor. Gazeteyi Nihat Hatipoğlu ve Engin Ardıç ile Sabah takip ediyor.

Sosyal medyada en çok paylaşılan köşe yazılarında da birincilik 7 Kasım tarihli Kızlı Erkekli yazısıyla yine Yılmaz Özdil’de. Özdil’in, Başbakan Erdoğan’ın kızlarla erkeklerin aynı evde kalmalarını eleştirdiği konuşmasını takiben kaleme aldığı yazısı toplamda 100 bin 609 kez paylaşılarak Ekrem Dumanlı’nın ikinci sıradaki Başbakan’a Açık Mektup başlıklı yazısından 62 bin 782 kez fazla paylaşılmış.

Almanak sayımızda kısa listesine yer verdiğimiz köşe yazarları endeksi sıralamasının ilk 150 yazı ve yazar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.