Sosyal medya takibinde, pazar analizi dönemi

Sosyal medya takibi, önemini giderek arttıran bir alan olmuş durumda. Özellikle sosyal medya...

13.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Sosyal medya takibi, önemini giderek arttıran bir alan olmuş durumda. Özellikle sosyal medya odaklı ajansların sahip olması gereken altyapıyı sunan www.Semanticum.com, marka ve kurumlara özel sosyal medya takibini adından da anlaşılacağı gibi semantik analizle harmanlıyor.

Sosyal medya takibinin olmazsa olmazı gerçek zamanlı aramalar ile sonuçları analiz eden Semanticum, istatistiklerini içeriklerin raporlandığı konuşmalar, içeriklerin anlamlandırıldığı semantic, içeriklerin yönlendirildiği mecralar ve mecraların değerlendirildiği pagerank adı altında 4 bölümde sunuyor. Platform dil fitresi ile aynı zamanda markayla ilgili çıkan haberleri ingilizce, Türkçe, Fransızca gibi kırılımlarla indeksleyebiliyor.

Çeşitli servislerde yakalanan paylaşımlardan pozitif, negatif, nötr gibi anlamsal değerler çıkarımlar yapan Semanticum, sosyal medyada kriz yönetimini de bu şekilde yönlendirebiliyor. Ayrıca servisin bu sonuçlara dönüş yapılan bir de CRM tarafı da bulunuyor.

Özellikle anlamsal alt yapısı sayesinde referandum sürecinde EVET/HAYIR dağılımını yüzde 53 gibi bir oranla analiz edebilen http://www.Semanticum.com markalara Pazar araştırmalarında oldukça kapsamlı analizler sunabiliyor.

Sosyal ağlar, haber siteleri, forumlar, bloglar gibi farklı kategorilerde 100.000 siteyi incelediğini paylaşan servis SWOT analizi ile markaların sosyal medya itibarını da karşılaştırmalı şekilde ortaya koyuyor.

Semanticum.com içerisinde yer alan tüm araçlar:
– Semantic (anlamsal) Analiz
– Swot Analiz
– Manuel Değerlendirme
– Periyodik rapor gönderimi
– Excel & pdf rapor çıktısı
– Manuel arama
– Realtime arama
– CRM (Müsteri iliskileri) paneli
– Çoklu kullanıcı & Kişisellesirme
– Video yayılım ve görüntüleme analizi
– WOM analizi
– Tematik arama
– Rakip takibi ve analizi
– Mecra analizi
– PR puanlama
– Anlamsal filtreleme
– İçerik puanlama
– Parti & Seçim analiz sistemi