Sosyal medya ofislere hakim

Trend Micro ABD, İngiltere, Almanya ve Japonya’dan 1600 katılımcıyla gerçekleştirilen araştırmasıyla...

14.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Trend Micro ABD, İngiltere, Almanya ve Japonya’dan 1600 katılımcıyla gerçekleştirilen araştırmasıyla, ofislerde sosyal medya kullanımının yüzde 19’dan yüzde 24’e arttığını saptadı. Ülkelere göre en büyük artış ise yüzde 10’la Almanya’da görüldü.

Araştırma ofislerde sosyal medya kullanımını dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlar olarak ayırıyor. Bakıldığında araştırmaya katılan dört ülkede dizüstü bilgisayarlarla sosyal medya kullanımında yüzde 8 artış görülürken, Almanya’da bu oran yüzde 14 olarak karşımıza çıkıyor. Başta İngiltere ve ABD’li firmalarda sosyal medya kullanımı oldukça yaygın. Bunun sebebi çok basit. Facebook ve Twitter gibi popüler sosyal ağlarla saniyede milyonlarca insana ulaşabilen firmalar, kullanıcılarıyla birebir etkileşim halinde olabiliyorlar.

Bu araştırmadan gördüğümüz üzere ofislerde masaüstü bilgisayarların kullanımında da bir düşüş söz konusu. Biraz daha derine indiğimizde Japon firmaların sosyal medyayı pek de umursamadığını görüyoruz.

scroll.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.