Sorundan doğan ürün: Afrika’nın Suyu

Action Against Hunger'dan temiz suya erişim sorununu somutlaştıran farkındalık kampanyası.

07.05.2021 - 14:25 | Simge Şenses

Sorundan doğan ürün: Afrika'nın Suyu

Dünya üzerinde 2,5 milyar insan temiz suya erişim zorluğu yaşıyor. Yalnızca Güney Yarımküre’de çoğu Afrikalı olmak üzere 319 milyon insanı etkileyen bu küresel sorun, her yıl 5 yaşın altındaki 2 milyondan fazla çocuğun ölümüne neden oluyor.

Temiz suya ve gıdaya adil erişim konusunda sürdürülebilir çözümler geliştirmeyi misyon edinen insani yardım kuruluşu Action Against Hunger, konuya dair toplumsal farkındalığı artırmak ve bölgelere temiz su sağlanmasına destek olmak amacıyla hayata geçirdiği kampanyada, bu gerçek problemi gerçek bir ürüne dönüştürüyor.

Afrika’nın virüs ve bakterilerle dolu suyunu “Afrika’nın Suyu” etiketiyle şişeleyip mağazalarda, e-ticaret sitelerinde, restoranlarda ve online market uygulamalarında satışa sunan ve gelirlerini ihtiyaç sahibi bölgelere temiz su sağlamak için kullanan Action Against Hunger, kampanyanın bilinirliğini artırmak için ürün yerleştirme, spor müsabakası sponsorlukları ve influencer iletişiminden faydalandı. Yansımaları Avrupa Parlamentosu’na kadar ulaşan kampanya 45 milyon görüntülenme aldı, yapılan bağışları yüzde 355 oranında artırarak bölgeye 1,8 metreküp temiz su sağlanmasına aracı oldu.

Kaynak: Ads of the World

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.