Sorrell GfK’nın TNS için fiyat arttırmasına meydan okuyor

WPP Group CEO’su Sir Martin Sorrell, Taylor Nelson Sofres için rakibi olan Alman araştırma devi...

13.08.2008 - 14:05 | MediaCat

Sorrell GfK’nın TNS için fiyat arttırmasına meydan okuyor: “Fiyatı yükselt veya çekil”

WPP Group CEO’su Sir Martin Sorrell, Taylor Nelson Sofres için rakibi olan Alman araştırma devi GfK için kurduğu son pusunun yerini ve zamanını seçerken oldukça özenli ve dikkatli bir seçim yaptı.

Tüm dünyanın gözü Olimpiyatlara çevrilmişken, Sorrell kendisini ülkelerin önde gelen insanlarının yaptığı gibi çok dikkatli bir şekilde aynı yörüngeye oturttu, basının dikkatini çekti ve son açıklamasını yaptı.

Reuters’e yaptigi açıklamada, TNS için GfK’nın verdiği karşı teklif ile ilgili, GfK’nın piyasayı yanlış yönlendirdiğini söyledi. Kaynağı belli olmayan fakat oldukça zengin bir kapitale erişimlerinin olduğunu söyledilerini belirtti ve zamanın fiyatı arttırma veya çekilme zamanı olduğuna işaret etti.

Sir Martin’in ilgisi başka tarafa doğru çekilmişken, TNS için en cazip seçenek olan GfK, Londra merkezli araştırma firması ile olan birlikteliğini onaylamalı mı?

Sir Martin büyük düşünüyor! Olimpiyatların şatafatını kullanarak, Synovate gibi daha küçük çaplı olanlardan hiç bahsetmeden, Reuters’e hedefinde The Nielsen Company ve IMS Health gibi ABD’nin devasa büyüklükdeki firmalarını gördüğünü söyledi.

Aynı zamanda, GfK’nın uğraşması gereken Cinven ve Apax Partners gibi firmalar da mevcut.

Daily Telegrapg’a göre Sorell’in teklifini geçebilmesi için GfK’nın £600 milyon ($1.14 milyar; €765.0 milyon) seviyesine çıkması gerekiyor.

Kaynak:Warc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.