Sony’nin medya konkuru sonuçlanmak üzere

Şirketin birçok farklı medya işi ajanslara dağıtıldı.

29.01.2016 - 17:06 | Ozan Mert

Sony Interactive Entertainment'a geri sayım

Dünyanın en büyük medya, teknoloji ve elektronik şirketlerinden Sony; bünyesindeki Sony Pictures, Sony Electronics, Sony Mobile Communications, Sony Music ve Playstation’ın global medya planlama ve satınalma faaliyetlerine yönelik geçtiğimiz Mayıs ayında başlattığı gözden geçirme sürecinde ihalelerin büyük bölümünü tamamladı. Sürecin muhatapları arasında UM, OMD, MediaCom ve Carat bulunuyordu.

Interpublic grubu bünyesindeki UM, şirketin medya yatırımlarının önemli bölümünden sorumlu Sony Pictures’ın Kuzey Amerika’daki ve bazı diğer pazarlardaki faaliyetlerini yürütmeye devam edecek. Omnicom bünyesindeki OMD ise Sony Pictures’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’nın yanı sıra Asya-Pasifik bölgesindeki faaliyetlerini de üstlenecek.

Şirket Playstation ve Sony Mobile’ın global faaliyetleri konsolide ederek WPP bünyesindeki MediaCom’a emanet etti; MediaCom Sony Electronics’in Kuzey Amerika dışındaki faaliyetlerini de üstlenecek. Sony Electronics ve Sony Music’in bölgedeki faaliyetlerinin kimin üstleneceği ise henüz kesinleşmedi.

Daha önce Playstation’ın yanı sıra Sony Mobile Communications’ın Kuzey Amerika faaliyetlerinden sorumlu olan Carat (Dentsu Aegis) ise henüz herhangi bir şekilde görevlendirilmedi.

Sony’nin global medya yatırımlarının 2,5 milyar dolar civarında tahmin ediliyor.

Kaynak: AdAge & MediaPost

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.