Sony, Sucker Punch Productions’ı satın aldı

Geliştirdiği oyunlar arasında milyonlarca satış rakamlarına ulaşan Sly Cooper ve inFamous gibi oyunların bulunduğu konsol oyunları üreticisi Sucker Punch Productions, PlayStation® kullanıcılarına eğlence deneyimleri yaşatmak üzere Sony Entertainment Worldwide Studios’a katıldı.

08.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Geliştirdiği oyunlar arasında milyonlarca satış rakamlarına ulaşan Sly Cooper ve inFamous gibi oyunların bulunduğu konsol oyunları üreticisi Sucker Punch Productions, PlayStation® kullanıcılarına eğlence deneyimleri yaşatmak üzere Sony Entertainment Worldwide Studios’a katıldı.

Sony Computer Entertainment (SCE), Sucker Punch Productions’ın, 2 Ağustos 2011 tarihi itibariyle Sony Computer Entertainment Worldwide Studios’un (SCE WWS) global geliştirme operasyonuna katıldığını açıkladı. Katılım ile SCE oyun geliştirmede sadece PlayStationÒ platformlarına özel yaratıcı mükemmeliyeti sürdürmeye yönelik uzun vadeli taahhüdünü bir adım daha ileri götürürken, Sucker Punch Productions SCE WWS ailesine katılan on altıncı stüdyo oldu.Ò2 oyun konsolu için geliştirdiği Sly Cooper serisi ve PlayStationÒ3 oyun konsolu için geliştirdiği inFamous oyun serisi ile dünya çapında toplam yedi milyon adetlik satış rakamına ulaştı. PlayStation tarihinin en başarılı oyunlarından bazılarının altında ayırt edici yaratıcı yetenekleri ile tanınan Sucker Punch’ın imzası bulunuyor.

Merkezi, ABD’nin Washington eyaleti, Bellevue şehrinde bulunan ödüllü oyun geliştirici Sucker Punch Productions, PlayStation

Sucker Punch Productions ile 12 yıla dayanan uzun soluklu bir işbirlikleri olduğunu vurgulayan SCE WWS Başkanı Shuhei Yoşida, satın alma ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Sektörün en çok takdir toplayan oyun geliştirme stüdyolarından biri olan Sucker Punch Productions ile 12 yılı aşkın bir süredir harika bir iş ilişkisi içindeyiz. SCE ailesi olarak kendilerini resmen aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sucker Punch’ın SCE WWS’e eklenmesi, sadece PlayStation platformunda bulunabilen birinci sınıf oyun deneyimleri geliştirme taahhüdümüzü daha da pekiştiriyor. PS3 tarihinin en güçlü özel yazılım yelpazelerinden biri, PlayStation Vita için hazırlanmakta olan yenilikçi içerik ile birleşiyor, dolayısıyla tüketicilerin bu yıl heyecan duyması için birçok sebebi var.”

Sucker Punch Productions Yönetici Ortağı Brian Fleming ise “Bugüne kadar Sony ile süren muazzam ilişki sayesinde yaratıcı tasarım yeteneklerimizi onların rehberliği ile birleştirerek PlayStation platformlarına gelmiş en iyi oyun dizilerinden bazılarını üretme fırsatını yakaladık. Aynı derecede önemli bir başka nokta ise SCE ile aramızdaki ilişkinin bize yaratıcı riskler almak ve yeni özellikler bulmak için gerekli esneklik ve güveni sağlaması oldu. Sony Computer Entertainment grubunun bir parçası olarak, daha yenilikçi içerikleri hayata geçirmek ve tüketicilere heyecan verici, yeni interaktif deneyimler sunmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.