Sony Ericsson dağıtım kanalını yeniden yapılandırıyor

Türkiye operasyonlarında Eylül 2008 tarihinde yeniden yapılanma kararı alan Sony Ericsson...

24.12.2008 - 11:08 | MediaCat

Türkiye operasyonlarında Eylül 2008 tarihinde yeniden yapılanma kararı alan Sony Ericsson, dağıtım kanalını da yeniliyor. Sony Ericsson, 2008 yılı başından bu yana işbirliği yaptığı ve Türkiye’deki distribütörü Telpa ile Ocak 2009 itibariyle yollarını ayırıyor. Sony Ericsson önümüzdeki dönemde, segmentlere ayırdığı cep telefonu pazarında satış noktalarına özel olarak atanan distribütörlerle işbirliği yapacak.

Cep telefonu pazarını: Operatör Mağazaları, Elektronik Zincir Marketler/Hipermarketler ve Kurumsal Kanal olmak üzere segmentlere ayıran Sony Ericsson; yeni distribütör yapılanmasında önümüzdeki dönemde Vodafone kanalına Brightstar Türkiye ile ulaşacak. Turkcell kanalı, Elektronik Zincir Marketler/ Hipermarketler için Tekofaks İletişim Hizmetleri Pazarlama A.Ş. ile işbirliğine giden Sony Ericsson, Kurumsal Kanal ve Avea kanalı için Vegatel İletişim Hizmetleri A.Ş ile çalışacak.

Sony Ericsson Türkiye Ülke Müdürü Soner Cesur yeni distribütör sisteminin de dahil olduğu yeniden yapılanma hakkında şunları söylüyor: “Sony Ericsson’da “Satış ve Pazarlama”yı ön planda tutan Müşteri Odaklı bir yapımız olacağını açıklamıştık. Bilindiği gibi bu doğrultudaki birinci adımımız iç yapımızı revize etmek oldu. İkinci aşamada ise son derece fragmente olan sektörü bayilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde segmentlere ayırdık ve bu segmentlerdeki güçlü iş ortaklarıyla çalışma kararını verdik. İki aya yayılan, son derece titiz ve yoğun bir çalışmanın sonunda belirlediğimiz iş ortakları; Sony Ericsson ürünlerinin daha fazla tüketici ile buluşması için gerekli altyapıya sahip, alanlarında kendini ispat etmiş, çok güvenilir kurumlar. Kendileriyle birlikte yeni dönemde cep telefonlarımızın Türkiye’de daha fazla kullanıcıya ulaşacağına yürekten inanıyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.