Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nde kazananlar belli oldu

Tam 48 ülkeden profesyonel ve amatör olmak üzere 190 fotoğrafçı ve 80.000 fotoğrafın yarıştığı Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2010’da...

30.04.2010 - 00:00 | MediaCat

Tam 48 ülkeden profesyonel ve amatör olmak üzere 190 fotoğrafçı ve 80.000 fotoğrafın yarıştığı Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2010’da, profesyonel dalda, belgesel, ticari ve güzel sanatlar kategorilerinde 12 fotoğrafçı ödül aldı.

İtalyan fotoğrafçı Tommaso Ausili L’Iris d’Or Sony Dünya Fotoğrafçısı Ödülü’nü kazanırken, Vitali Seitz de Yılın Amatör Fotoğrafçısı seçildi. Tüm kazanan ve kısa listeye kalan fotoğraflar, Cannes’da 27 Nisan’a kadar süren Dünya Fotoğraf Festivali kapsamında sergilendi. Ardından da Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Global Turu kapsamında 2010 ve 2011 boyunca devam edecek dünya turnesinde, dünyanın çeşitli ülkelerinde sergilenecek. 

Gecenin son sunumu bu senenin Ömürboyu Başarı Ödülünün sahibi, değerli fotoğrafçı Eve Arnold onuruna gerçekleştirildi. 98. doğum gününün ertesi gününe dek gelen sunumda, Ömürboyu Başarı Ödülü, torunu Michael Arnold tarafından alındı. Eve, 50 yıllık kariyeri boyunca Malcolm X’ten Marilyn Monroe’ya tarihin en unutulmaz figürlerinin fotoğraflarını çekti ve Magnum Photos’un ilk kadın üyesi olma sıfatına da sahip oldu. Eve’nin çalışmalarından oluşan bir retrospektif sergi, Zelda Cheatle küratörlüğünde, Dünya Fotoğraf Festivali kapsamında sergileniyor.     

Tüm kazanan profesyonel ve amatör dal fotoğraflarını www.worldphotographyawards.org adresinden görebilirsiniz. 

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2011 ise 28 Mayıs 2010 Cuma günü itibariyle başvuru kabul etmeye başlıyor. 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.