MediaCat

Socialbakers Nisan 2012 Türkiye raporunu açıkladı

Türkiye’de 31 milyon kullanıcını bulunuyor. Raporda marka sayfaları, hayran sayılarının yanısıra etkileşim ve cevap oranlarına göre de incelendi.

Socialbakers Nisan 2012 Türkiye raporunu açıkladı

Socialbakers, Nisan 2012 Türkiye raporunu açıkladı. Rapora göre, Türkiye’de 31 milyon kullanıcını bulunuyor. Raporda marka sayfaları, hayran sayılarının yanısıra etkileşim ve cevap oranlarına göre de incelendi.

Takip edilen marka sayfaları arasında telekomünikasyon sektörü özellikle dikkat çekiyor. Avea, Turkcell, Nokia Türkiye, gnctrkcll ve TTNET ilk 10 içerisindeki yerlerini alıyorlar.

Ortalama etkileşim oranlarına (engagement rate*) göre ise marka sayfalarının başında, Erikli geliyor. Kayra ve Maybelline NY Türkiye ise en yüksek etkileşim oranlarına sahip diğer markalar. Socialbakers’ın yeni ölçüm değeri olan günlük etkileşim oranlarında ise ROMAN ilk sırada yer alıyor.

Kullanıcıların sorularına verilen cevapların oranına (response rate) göre ise Trendyol, açık ara birinci sırada yer alıyor.

* Etkileşim Oranı (Engagement Rate); markanın Facebook sayfasında paylaşılan bir ileti için yapılan yorum, beğeni ve paylaşımların sayısının, o sayfayı beğenenlerin sayısına oranıdır.

(Kaynak: SMG Connected)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.