Skype’a yeni rakip

Google, merkezi California'da bulunan internet telefon servisi şirketi GrandCentral Communications'i satın aldı. Google'ın bünyesine kattığı bu yeni şirket sayesinde geliştireceği servis ağıyla Skype ve benzeri VOIP servisi veren şirketlerle rekabete başlayacağı tahmin ediliyor.

06.07.2007 - 16:25 | MediaCat

Google, merkezi California’da bulunan internet telefon servisi şirketi GrandCentral Communications’i satın aldı. Google’ın bünyesine kattığı bu yeni şirket sayesinde geliştireceği servis ağıyla Skype ve benzeri VOIP servisi veren şirketlerle rekabete başlayacağı tahmin ediliyor.

GrandCentral 2005 yılında Yahoo’ya satılan Dialpad Communications’da yöneticilik yapan Craig Walker ve Vincent Paquet tarafından kuruldu ve 2006 yılında faaliyetlerine başlamıştı. Ev, iş ve cep telefonlarını tek bir telefon numarası altında birleştiren firma, tüm hatlara gelen ses mesajlarına da internet ya da telefon yoluyla ulaşımı sağlıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.