MediaCat

Skittlesception

Skittles’dan reklam içinde reklam izleten bir Cadılar Bayramı kampanyası.

Skittlesception

Grimm Kardeşlerin meşhur masallarından Hansel ve Gratel’i hatırlarsınız: Ormanda terk edilen iki kardeş, kendilerini şekerlemelerle kandıran bir cadının esiri olur. Kardeşleri yakalayan cadı, onları afiyetle yiyebilmek için çocukları ölçüsüzce beslemeye başlar.

Beş yıldır Cadılar Bayramı dönemine geleneksel bir reklamla (markanın 2017’de yayınlanan Floor 9.5 isimli kısa filmi bu sınıflandırmanın dışında elbette) katılmayan Skittles, çoğu masal gibi kabuslara lâyık bir eser olan Hansel ve Gratel’den ilham alan yeni Cadılar Bayramı reklamıyla suskunluğunu bozdu.

Eski Skittles reklamlarının yanı sıra Stranger Things dizisinde de boy gösteren Matty Cardarople’ın başrolünde olduğu reklam filminde kötü kalpli cadı tarafından Skittles ile kandırılan bir “çocuğun”, Skittles’a duyduğu derin aşkın ulaştığı yıkıcı boyut konu ediliyor. Reklam içinde reklamın da eksik olmadığı ve neredeyse tüm Skittles reklamları gibi hayli absürt bir tonda ilerleyen filmin reklam ajansıysa DDB Chicago.

“Skittles için üretilmiş fikirler kökenini hep alışıldık bir şeyi alıp onu hoş bir biçimde beklenmedik bir şeye dönüştürmekten alır” diyor reklam filminin yaratıcılarından DDB Chicago Kreatif Direktörü Nathaniel Lawlor:

“Skittles reklamlarında alışılageldiği üzere, ikonik bir Cadılar Bayramı hikâyesini -çocukları şekerle ağına düşüren cadı- alıp baş aşağı çevirerek şeytani karakteri çaresiz bir kurbana dönüştürdük.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.