Sizce havayollarının 2 numarası kim?

Türkiye’de havayolları sektörü, liderinin kim olduğu çok net olan kategorilerin başında yer alıyor.

29.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’de havayolları sektörü, liderinin kim olduğu çok net olan kategorilerin başında yer alıyor. Kategorinin kurucusu ve uzun yıllar tek markası olan THY, bu alandaki açık ara liderliğini güçlendirerek sürdürüyor. Rekabetin gün geçtikçe şiddetlendiği bu sektörde, ikincilik koltuğunun kime kalacağı ise henüz kesin değil.

Bu arada havayolları sektöründe rekabet eden markaların, son dönemde yaptıkları iletişim çalışmalarında, farklı stratejiler ve mesajlar yoluyla ikinciliğe vurgu yaptıklarına şahit oluyoruz.
 
Havayolları sektörünün liberalleşmesinden sonra kategoriye giren ilk yeni marka, yani ilk iki numara adayı Onur Air olmuştu. Sektörde ikinciliğe vurgu yapan iletişim stratejilerinin şahikası ise, Atlasjet’in kullandığı “Biz ikinciyiz ama…” sloganıydı. Son günlerde Pegasus da, “Türkiye’de havacılığı biz başlatmadık ama biz değiştirdik” sloganını kullanarak, dolaylı yoldan da olsa, iki numaralı koltuk konusundaki iddiasını ortaya koyuyor.
 
Biz de MediaCatOnline kullanıcılarının konuyla ilgili algı ve görüşlerini öğrenmek için bir anket hazırladık.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.