Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı istifa etti

Ersin Özince Şişecam'daki görevinden ayrıldı.

06.04.2017 - 11:47 | Arzu Nilay Kocasu

Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı istifa etti

Dünya gazetesinin Reuters kaynaklı haberine göre Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince şirketteki görevinden istifa etti.

Şirketin KAP’a yaptığı açıklamaya göre, Özince’den boşalan mevkiye yeni bir isim gelene kadar sorumluluk Şişecem Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Kırman’a verilecek.

Haberde yayınlanan, KAP açıklamasının tam metni şöyle:

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Hakkı Ersin Özince Şirketimizdeki görevinden 4 Nisan 2017 tarihi itibarıyla istifa ederek ayrılmış olup, Yönetim Kurulu Başkanlığına yeni bir belirlemeye kadar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Prof. Dr. Ahmet Kırman vekâlet edecektir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari İlimler Fakültesi, İşletme Bölümü mezuniyetinin ardından kariyerine 1976’da İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda müfettiş yardımcısı olarak başlayan Özince, İş Bankası’nın çeşitli birimlerinde yöneticilik yaptıktan sonra 1994’te genel müdür yardımcılığına, 1998’deyse genel müdürlüğe atandı.

31 Mart 2011 ve 28 Mart 2014 tarihlerinde yönetim kurulu üyeliğine seçilen ve 1 Nisan 2011 tarihinden bu yana İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Ersin Özince, ayrıca, Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı’nın da yönetim kurulu başkanı.

Kaynak: Dünya gazetesi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.