MediaCat

“Şirketlerarası Mentorluk Programı” start aldı

İş dünyası, “Yönetim Kurullarında Daha Fazla Kadın İçin” bir araya geldi

“Şirketlerarası Mentorluk Programı” start aldı

PRAESTA Türkiye ve FORBES Türkiye iş birliği ile başlatılan, “Yönetim Kurullarında Daha Çok Kadın İçin Şirketlerarası Mentorluk Programı”nın bir yıllık hazırlık süreci tamamlandı ve program resmen başladı.

Türk iş dünyasının önde gelen 40 iş liderinin ‘mentor’ olarak katıldığı programın ilk toplantısı, 17 Nisan 2012, Salı günü Hilton Hotel’de gerçekleştirildi. Bu toplantıda 40 mentor, bir yıl boyunca birlikte çalışacakları kadın yöneticilerle (menti) tanıştı.

Programda mentor olarak yer alan 40 iş liderinin her biri, farklı şirketlerden gelen kadın yöneticilerle eşleşti. Bu eşleşmeler sonrası programın mentorları, mentilerinine bir yıllık boyunca ‘yönetim kuralları koltuklarına’ hazırlanmaları konusunda yönderlik edecek.

Yılda ikişer saatlik 10 toplantıda mentileriyle bir araya gelecek mentorlar, bu alandaki bilgi birikimlerini, tecrübelerini ve vizyonlarını paylaşarak hem yönetim kurulu seviyesindeki kadın sayısını artırmak hem de Türkiye’nin ‘bağımsız yönetim kurulu üyesi havuzu’nu zenginleştirmek üzere çalışacaklar.

“Yönetim Kurullarında Daha Çok Kadın İçin – Şirketlerarası Mentorluk Programı” nüfusun yarısını oluşturan kadınların, karar mercilerine ulaşmasının önündeki sistemsel engelleri kaldırmayı hedefliyor. İlk kez 2004 yılında İngiltere’de başlayan ve sonrasında dünyaya yayılan bu programda, ülkenin en önde gelen şirketlerinin yönetim kurulu başkanları, yüksek potansiyelli kadın yöneticilere mentorluk yapıyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.