MediaCat

Sıradışı bir makyaj uygulaması

Kadınların maruz bırakıldığı şiddete dur diyen Avon’dan kadına şiddeti makyaj üzerinden anlatan video.

Avon, Birleşmiş Milletler’in 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nden başlayarak 10 Aralık İnsan Hakları Günü’ne kadar devam eden 16 Günlük Aktivizm kampanyası kapsamında toplumsal cinsiyete dayalı şiddete sıradışı makyaj videosuyla dikkat çekiyor.

Makyaj yapan bir kadının partneri tarafından maruz kaldığı şiddetin anlatıldığı video, aile içi şiddet mağdurlarının gerçek deneyimlerine dayanıyor. Globalde NO MORE, Türkiye’de Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) işbirliğiyle hazırlanan videoda sıradan bir makyaj yapma eylemi yeniden yorumlanıyor.

Videoda dış görünüş ve makyaj manipülasyon biçimi olarak kullanılarak, kadının özsaygısını ve gücünü yok etmek üzere tasarlanmış kontrolcü ve istismarcı davranışlara ışık tutulması amaçlanıyor. Bu davranışların fiziksel şiddetin bir parçası ya da öncüsü olduğunun vurgulandığı videoda yer alan sözler, aile içi şiddet mağdurlarının gerçek deneyimlerine dayanıyor. Video; mağdurların, arkadaşlarının ve ailelerinin yardım almak için başvurabilecekleri kuruluşlar için adres de sunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.