Sina Afra resmen Markafoni’nin başında

Son dönemde eBay Avrupa ve GittiGidiyor Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini eşzamanlı olarak yürüten...

19.04.2010 - 00:00 | MediaCat

Türk internet sektörünün öncü isimlerinden biri olan ve 2005 yılından bu yana dünyaca ünlü e-ticaret sitesi eBay’de Almanya İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan, son dönemde ise eBay Avrupa ve GittiGidiyor Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini eşzamanlı olarak yürüten Sina Afra, kurucu ortakları arasında yer aldığı “Türkiye’nin ilk özel alışveriş kulübü” markafoni’nin Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Sina Afra kimdir?
1968 doğumlu Sina Afra, 1993 yılında Münster Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. İş hayatına 1993 yılında KPMG’de başlayan Afra, 12 yıl boyunca görev yaptığı KPMG’de son olarak 800 kişilik EMEA Tüketici Endüstrisi ve Teknoloji grubundan sorumluydu. 

2005 yılında eBay’e transfer olan Sina Afra, 2010 yılına kadar eBay Almanya İcra Kurulu ve eBay iştiraklerinden Afterbuy’da Genel Müdür; eBay Avrupa ve GittiGidiyor.com’da Yönetim Kurulu Üyesi ve eBay Türkiye Temsilcisi olarak çeşitli sorumluluklar üstlendi. Anadili Türkçe ve Almancanın yanı sıra çok iyi derecede İngilizce, orta derecede Fransızca ve Hollandaca bilen Afra’nın 40’in üzerinde yayınlanmış çalışması bulunuyor.

Almanya, ABD ve Türkiye’deki çeşitli internet girişimlerine de “melek yatırımcı” sıfatıyla destek veren Sina Afra, 2010 yılı itibariyle Galata Business Angels (GBA) Derneği’nin Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapıyor. 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.