Simpsonlar’da ürperten sahneler

Pazar akşamı 'The Simpsons' adlı çizgi-dizinin yeni bölümünü izlemek için ekran başına...

13.10.2010 - 00:00 | MediaCat

ABD’de geçtiğimiz Pazar akşamı ‘The Simpsons’ adlı çizgi-dizinin yeni bölümünü izlemek için ekran başına geçenleri bir sürpriz bekliyordu.

Dizinin açılış bölümünün yönetmenliğini dünyaca ünlü aykırı sokak sanatçısı Banksy yapmıştı.
Dizi sevimli bir girişle başladı, ancak karanlık bir gelişmeyle devam etti. Simpsonlar’da çocuk işçi çalıştırılmasından hayvan haklarına tecavüze kadar pek çok sorun trajikomik bir dille eleştiriliyordu.

Bu Simpsonlar’ın 22 sezonluk tarihinde bir ilkti… Zaman zaman Kore’nin animasyon stüdyolarıyla çalışan dizi yapımcıları topa tutuluyordu. Çocukların zehirli kimyasallarla istihdam edildiği merdiven altı fabrika görüntüleri ve talaş makinesine kedi olarak girip Bart Simpsons kuklası olarak çıkmasını gösteren görüntüler izleyicileri rahatsız etti.

BBC’nin haberine göre, bu açılış dizi ekibinin çalışmalarını aksattı. Animasyon departmanı, yönetimi diziden ayrılmakla tehdit etti. Başyapımcı Al Jean’in ise bütün bu olanlara şakayla karışık tepki verdi: "Taşerona iş yaptırırsanız elinize geçecek ürün de böyle olur!"

ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.