Silva Bingaz ile fotoğrafta kişisel bakış oluşturma atölyesi

Geniş Açı Proje Ofisi Silva Bingaz’ı 5 günlük bir atölye programıyla konuk ediyor.

27.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Geniş Açı Proje Ofisi Silva Bingaz’ı 5 günlük bir atölye programıyla konuk ediyor. Fotoğrafta kişisel bakış açısının oluşturulması ve aynı zamanda bu bakış açısının fotoğraflara yansıtılması konusunda katılımcıların kendilerini geliştirmesini sağlamayı amaçlayan atölye, 4-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Fotoğraf alanında kendi dilini oluşturmayı başarmış fotoğrafçıların, fotoğraf çekerken paylaştıkları ortak yaklaşımlar ve izledikleri ortak yolların keşfedileceği atölyede katılımcılar kendilerine verilen konularda fotoğraf çekecek ve bu fotoğraflar takip eden oturumlarda değerlendirilecek.

Atölyeyle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve detaylı program için Geniş Açı Proje ofisine (212) 251 7003 numarasından ulaşabilir veya http://www.gapo.org/silvabingazatolye.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Silva Bingaz Hakkında

Silva Bingaz Ermeni bir ailenin kızı olarak Malatya’da dünyaya geldi. Fotoğrafa 2000 yılından sonra başladı. İlk çalışması 2001’deki ‘Evde Değilse Nerede’ başlıklı saydam gösterisi oldu. Bu çalışma başka bir hikâyeye, üzerinde üç yıl çalıştığı Iraklı kadın göçmen Beyan’ın hikâyesine yol açtı. 2002’den beri ‘Kıyı’ projesi üzerinde çalışıyor. 2006 baharında, İsveçli fotoğrafçı Anders Petersen’in davetiyle fotoğrafçının karanlık odasında kendi fotoğrafları üzerine çalışmak için davet edildi. 2006 Kasım’ında ‘EU Women’ projesi için Paris’e gitti, atölye sonuçları birçok yerde sergilendi ve kitaplaştırıldı. 2010 Mart’ında EU Japan Festival kapsamında Tottori’de üç haftalık bir misafir sanatçı programına katılmak üzere Japonya’ya davet edildi. Bu çalışmanın sonuçları Almanya ve Macaristan’dan davet edilen diğer iki fotoğrafçının çalışmaları ile birlikte kitaplaştırıldı ve İstanbul’da sergilendi.

Geniş Açı Proje Ofisi’nin geçmiş dönemde gerçekleştirdiği etkinlikleri incelemek ve önümüzdeki günlerde düzenleyeceği etkinlikleri takip etmek için: http://www.facebook.com/gapo.istanbul

 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.