SickKids’ten yüreklere bir darbe

Vakıf, Babalar Günü reklamında Frank'in hikâyesini anlatıyor.

08.06.2017 - 12:07 | Arzu Nilay Kocasu

SickKids'ten yüreklere bir darbe

Toronto’da bulunan çocuk hastanesi ve yardım vakfı Toronto’s Hospital For Sick Childen (SickKids), geçen yıldan bu yana, yayınladığı reklam filmleriyle Kanada sınırlarını aşan bir bilinirliğe kavuştu. Anthem ve Undeniable gibi filmlerle Cannes Lions 2017’nin en güçlü adayları arasında gösterilen vakıf, Anneler Günü için yayınladığı MomStong’un ardından, yaklaşan Babalar Günü için yeni bir hikâyeyle karşımızda.

Her zamanki gibi reklam ajansı Cossette imzası taşıyan film, kalp rahatsızlığı nedeniyle doğduğundan beri hastaneden ayrılamayan 14 aylık Naya’nın babası Frank’in sıradan bir gününü anlatıyor.

SickKids Vakfı Marka Stratejisi Başkan Yardımcısı Lori Davison niyetlerinin, Anneler Günü’nde olduğu gibi, hasta bir çocuğun ebeveyni olmanın nasıl olduğuna dair fikir vermek olduğunu söylüyor: “Bu kez farklı olan, biraz yavaşlayıp ebeveynlik deneyiminin tek bir gününe odaklanma arzumuzdu. Bir çocuk geceyi hastanede geçirdiğinde, ebeveynleri de geceyi orada, onunla birlikte geçiriyor. Bazen insanların üzerine düşünmeyi atladıkları bir gerçek bu.”

Vakıf, Babalar Günü şerefine, ilerleyen günlerde yeni baba hikâyeleriyle ekranlarda olacak. Reklam filminin çekilmesinden kısa bir süre sonra, doğduğundan bu yana ilk kez evine gidebilen Naya ile Frank’in hikâyesiyse bir devam filmiyle mutlu sonuna kavuşacak.

Kaynak: Fast Company

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.