MediaCat

Sibel Asna’ya Fransa’dan büyük onur

Sibel Asna, Fransız Hükümeti tarafından Onur Nişanı’na (Légion d’honneur) layık görüldü.

Sibel Asna’ya Fransa’dan büyük onur

A&B İletişim Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Asna, Fransız Hükümeti tarafından Onur Nişanı’na (Légion d’honneur) layık görüldü. Asna’ya Onur Nişanı’nı Fransız Sarayı’nda düzenlenen törende Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Hervé Magro takdim etti.

İş, medya, sanat ve sivil toplum kuruluşlarından önde gelen isimlerin katıldığı törende Sibel Asna’nın Türkiye-Fransa ilişkilerini geliştirmek için yürüttüğü çalışmalar, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na hizmet eden uygulamalara sağladığı katkı, sivil toplumun gelişimi için hayata geçirdiği projeler sebebiyle ödüle layık görüldüğü aktarıldı.

Légion d’honneur ile ödüllendirilen Asna, “Bu ödül, iletişim sektörünün daha iyi bir dünya için oynayabileceği rolün bir kanıtı. Özellikle sivil toplum kuruluşları için yaptığım çalışmaların bu şekilde takdir görmesi gerçekten beklemediğim bir sürpriz oldu. Özgürlük, eşitlik ve kardeşlik benim de tıpkı Fransa gibi temel değerlerim. Légion d’honneur ile ödüllendirilen ender Türkiyeli kadınlardan biri olmak da ayrıca onur verici” dedi.

Tarihte Antoine de Saint-Exupéry, Auguste Renoir, Gabriel García Márquez gibi kişilerin aldığı nişana daha önce Türkiye’den Yaşar Kemal, Zülfü Livaneli, Orhan Pamuk, Nebahat Akkoç gibi isimler layık görüldü.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.