Shell’den Michael Schumacher’li reklam

Shell’in yeni Ferrari kampanyası, F1’in yıldızı Michael Schumacher’in rol aldığı reklam

11.02.2008 - 11:04 | MediaCat

Shell’in yeni Ferrari kampanyası, F1’in yıldızı Michael Schumacher’in rol aldığı reklam filmiyle birlikte start aldı.

Shell’in geçtiğimiz yıl Türkiye’de bir ayda 2 milyondan fazla kişiye ulaşarak büyük yankı uyandıran “Ferrari Oyuncak Araba” kampanyası, bu yıl da farklı araba modelleri ve sürpriz yenilikleriyle Shell istasyonlarında yeniden başladı. Shell için özel olarak tasarlanan yeni arabalar, 1:38 ölçeğinde ve 7 farklı GT Ferrari modelinden oluşuyor. Birbirinden şık tasarıma sahip arabaların her biri kendine özgü ve dinamik motor sesi ve geri çek-bırak aksiyonu ile gerçek bir Ferrari aracının yarattığı heyecanı evlerinize taşıyor…

Shell’in Formula 1’deki işbirliğine vurgu yaptığı kampanyanın tanıtım reklam filmlerinde, 7 kez Formula 1 Dünya Şampiyonu olan Michael Schumacher rol alıyor. Türkiye’de 31 Ocak Perşembe günü itibariyle yayına giren ve küçük büyük herkes tarafından büyük ilgi görüyor.

İsviçre’de çekilen reklam filminde, F1’in efsanevi yarışçısı Michael Schumacher’e, 2 çocuk aktör eşlik ediyor. Schumacher, yeni Ferrari model otomobil TV reklâmının çekimleri sırasında çocuklarla beraber model otomobillerle oynayarak eğlenirken, bir Ferrari FXX kullanmanın keyfini yaşıyor.

Bir garajda başlayan Shell’in yeni Ferrari model otomobil televizyon reklâmında, Schumacher kendi koleksiyonuna ait ve yeni Ferrari model otomobil koleksiyonunun baş tacı sayılan bir Ferrari FXX cilalıyor. Birdenbire Schumacher, bir Ferrari’nin kendine özgü, dinamik motor sesini duyuyor ve şaşkınlık içerisinde etrafına bakınıyor. Ardından, Shell’in yeni model otomobil koleksiyonundan 2 Ferrari, tılsımlı sesiyle FXX’in altında beliriyor ve çocuk aktörler ile Schumi heyecanla Ferrari model oyuncak arabaların etrafına koşarak arabalarını yarıştırmaya başlıyorlar.


Shell: Ferrari-Shell sinerjisini yansıttık

Shell’in yeni Ferrari oyuncak araba kampanyası ve reklam filmi hakkında açıklamada bulunan Shell & Turcas Pazarlama Müdürü Pınar Mavituna, “Shell ile Ferrari’nin 60 yıldır sürdürdüğü başarılı işbirliğinin sinerjisini yansıttığımız kampanyanın bu yıl da büyük ses getireceğine inanıyoruz. Bugün her bir Ferrari aracı, fabrikadan Shell yakıtı ve motor yağlarıyla beraber çıkıyor. Shell olarak, Ferrari oyuncak arabaların da orijinalleri gibi en iyi performansa sahip olmasını hedefledik. Bunun için, tüm modellerin gerçek Ferrari sesine sahip oyuncak araçlar olarak üretilmesini sağladık. Arabalarda ‘geri çekilirken’ motorun dönme sesi duyuluyor ve ‘serbest bırakma’ aşamasında aracın düşük vitesten yüksek vitese geçişine benzer motor sesleri duyuluyor. Dünyanın en seçkin markalı böylesine üstün özelliklere sahip oyuncakları müşterilerimize hediye ederek hem Shell ile Ferrari’nin uzun yıllardır süren işbirliğini vurguluyor hem de performansa verdiğimiz önemi ön plana taşıyoruz” dedi.


Formula One’ın yıldızı Michael Schumacher’li TV reklamı


Reklam çekimlerinin oldukça keyifli geçtiğini ve çekimler esnasında çok eğlendiğini belirten Schumacher, kampanyayla ilgili şunları söyledi: “Söz konusu yeni Ferrari oyuncak arabalar, gerçekten çok iyi tasarlanmış ve gerçek Ferrari’ler gibi son derece gerçekçi sesler çıkarıyor. Kampanya, Shell’in Ferrari ile teknik ortaklığını kutlaması ve bunun sadece Formula One başarısından ibaret olmadığını göstermesi açısından çok iyi bir fırsat. Bu ortaklık sayesinde Shell, dünya sınıfındaki Shell V-Power yakıtını ve Shell Helix motor yağını geliştirmiştir” dedi.


KAMPANYA KÜNYESİ

MÜŞTERİ: SHELL

KAMPANYA ADI: Ferrari Oyuncak Araba Kampanyası (Orijinal adı: Schumacher Surprise)

AJANS: The Marketing Store – London

PRODÜKSİYON ŞİRKETİ: Annex Films

YÖNETMEN: Agust Baldursson

KAMERAMAN: Nicolaj Bruel

POST PRODÜKSİYON ŞİRKETİ: Glassworks

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.