MediaCat

Shell’den global pazarlama kampanyası

Geçtiğimiz yıl Turcas Petrol ile Shell&Turcas Petrol ortak girişim şirketini kuran Shell, şimdi de ‘Made

Shell’den global pazarlama kampanyası

Geçtiğimiz yıl Turcas Petrol ile Shell&Turcas Petrol ortak girişim şirketini kuran Shell, şimdi de ‘Made To Move – Harekete Geçirir’ adlı yeni global pazarlama kampanyasının lansmanını, 140 ülke arasında Yunanistan, Hollanda ve İngiltere’den sonra Türkiye’de hayata geçiriyor. Shell, kampanya ile bütün yakıtların aynı olmadığını ve performans yakıtları ile pazardaki pozisyonunu ön plana çıkarıyor.

23 Mart akşamı yayınlanmaya başlanan Shell’in ‘Harekete Geçirir’ kampanyasının televizyon reklamları, dört hafta boyunca televizyonda yer alacak. Filmde, yakıt, istasyon veya pompa göstermek yerine sadece hareket olgusu öne çıkarılıyor ve hareket kavramı bilardo, kızak, yo-yo numaraları, futbol, BMX bisiklet gösterileri, F1 gibi çeşitli sporlar aracılığıyla anlatılıyor.

Reklam ve promosyon çalışmalarıyla desteklenen Shell’in yeni pazarlama kampanyası, 2007 yılı içinde dünya genelinde kademeli olarak Shell’in faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde de uygulanmaya başlanacak. Shell & Turcas Petrol A.Ş. Perakende Satışlardan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Ahmet Erdem, kampanya lansmanında Türkiye’nin dördüncü ülke olarak seçilmesinin, Shell’in Türkiye’ye verdiği önemi bir kez daha göstermek istemesinden ve Türkiye’nin Shell’in büyümesinde anahtar konumunda bir ülke olmasından kaynaklandığını ifade etti. Türkiye ekibi olarak yeni uygulamaları başlatarak grup içerisinde öncü rol üstlenmekten gurur duyduklarını söyleyen Erdem, Shell Grubu’nun teknolojideki liderliğiyle kalite araştırmasına kesintisiz yatırım yaptığını vurguladı.

Proje kapsamında 30 Nisan 2007 tarihine kadar düzenlenecek ‘Bu hediyeler insanı harekete geçirir’ kampanyası ile yapılacak çekilişt0,e 1 kişiye Saab 2.8 TS Aero 250 hp, 10 kişiye Kempinski Hotel the Dome’da çift kişilik bir hafta tatil, 100 kişiye Nokia 6233 cep hediye edilecek. Kampanya, 22 Mart – 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Kampanyaya katılmak için akaryakıt alımı şartı olmamakla birlikte, Shell istasyonlarından dağıtılan broşürlerde ve internet sitesinde yer alan soruların yanıtlarını SMS ile göndererek çekilişe katılınıyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.