Sesli sosyal medya uygulaması Talkbits Türkiye’deki kullanıcılarıyla buluşuyor

Türkiye ise Talkbits’in resmi olarak açıldığı üçüncü ülke.

21.02.2013 - 10:02 | MediaCat

Sesli sosyal medya uygulaması Talkbits Türkiye’deki kullanıcılarıyla buluşuyor

Çevredeki insanlarla kısa sesli mesajlar aracılığıyla haberleşebilmeyi sağlayan, konum bazlı mobil uygulama Talkbits, Türkiye için iOS ve Android uygulamalarını kullanıma açıyor.  Uygulama 12 Şubat’ta İngiltere ve Amerika’da yayına girmişti, Türkiye ise Talkbits’in resmi olarak açıldığı üçüncü ülke.

Talkbits ile seyahat ederken ya da yaşadığınız yerdeki kanallara girebilir, konuşulanlar aracılığıyla haberleri, trendleri takip edebilir,  paylaşabilir, ilginç mesajlar bırakabilir ve eğlenebilirsiniz. Arkadaş olarak eklediğiniz kişilere ve çevrenizdeki üyelere özel sesli mesajlar gönderebildiğiniz Talkbits, aslında küçüklüğümüzden hatırladığımız walkie-talkie’lere benziyor.

Beta versiyonda Türkler başı çekti

Bu yılın başından bu yana betada olan Talkbits’in birçok Türk beta kullanıcısı var ve toplam beta üyelerin yüzde 30’unu oluşturuyorlar. Talkbits’i geliştirirken üyelerin isteklerine kulak verildi ve taleplerine uygun olarak İstanbul’da Taksim, Sultanahmet, Ortaköy, Bağdat Caddesi, Levent, Üniversite Kampüsleri ve İstanbul havalimanları; Antalya, Eskişehir, İzmir ve Ankara şehir kanalları, ayrıca futbol, trafik ve yeme-içme kanalları kullanıma açıldı. Türk kullanıcıların Talkbits’te yapmayı sevdikleri şeylerin başında şarkı söylemek ve müzik çalmak geliyor. Çok yakında Talkbits’te müzik kanalı da görme olasılığımız yüksek.

Google Play: http://bit.ly/WvSTOD

Appstore: http://bit.ly/Xmt28m

[youtube]http://youtu.be/R6c3s3v0nig[/youtube]