Serpil Timuray’ın önsözüyle ‘Dijitoloji’ kitabı çıktı

Dijitoloji, pazarlama ve satışın online çağın etkileriyle yaşadığı evrimi konu alıyor.

25.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Dijitoloji, pazarlama ve satışın online çağın etkileriyle yaşadığı evrimi konu alıyor. Yazarlar Emre Açıkel ve Mehmet Çelikol, Dijitoloji ile pazarlama ve satışın en temel bileşenlerinin nasıl da geri dönülmez bir biçimde değiştiğini markalar ekseninde ele alırken, yeni nesil tüketici davranışlarını tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyorlar.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray kitabın önsözünü yazdı:

“Mobil iletişim ve bilişim teknolojilerinin entegre biçimde ve küresel çapta yaygınlaşan kullanımı ile şekillenen ‘birbirine bağlantılı’ yeni dünyada, hepimiz yeni normal ile tanışıyoruz.

Mobil ve dijital çağ olarak tanımlayabileceğimiz bu yeni dönemin olumlu etki alanı, bireysel yaşamdan iş hayatına, en geniş ölçekte toplumsal dönüşüme uzanıyor.

Günümüzün en önemli kaynağı olan ‘veri’ye her an, her yerden, evrensel boyutta ve gerçek zamanlı erişim imkanı, yeryüzünde her bireye kültürel, sosyal ve ekonomik gelişimde fırsat eşitliğinin kapısını aralıyor.

Doğal kaynakların daha verimli kullanıldığı sürdürülebilir bir gezegen için çözüm sunuyor.

İş dünyasının dinamiklerini de mobilize eden bu akım,  her işin önüne bir ‘m-‘ gelmesiyle  yeniden tanımlandığı mobil versiyonunu devreye alıyor.

Mobilizasyon ve dijitalizasyonun, pazarlama ve satış dünyasına sunduğu fırsatlar, markaların tüketicilerle bugüne dek hiç olmadığı boyutta kuvvetli bağlar kurmasına olanak sağlıyor.

Önümüzdeki dönemde, pazarlama ve satış, bilim ve sanat arasında bir disiplin olarak kalırken, mobil ve dijital platformların entegrasyonu sayesinde, tüketici memnuniyetinde yaratıcı ve yenilikçi deneyimlere yelken açacak.

Bu yeni dönemde kalıcı olmak isteyen her marka ve her kurum, er ya da geç pazarlama dünyasının yeni normalleri ile tanışacak ve ‘m-pazarlama’ sayesinde hizmetlerini derinleştirecektir.

Yöneticiler, bu değişimi bugünden gündemlerine alarak, gelecekte müşteri memnuniyetinde fark yaratacaklardır. Bu kitabın tüm yöneticilere ‘mobil dijital devrim’ yolculuklarında, faydalı bir kaynak olmasını diliyorum.”
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.