Serhan Süzer Kosta Rika Fahri Konsolosluğunu üstlendi

İş dünyamızın tanınmış simalarından ve Süzer Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Serhan Süzer...

20.05.2008 - 15:46 | MediaCat

Süzer Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Serhan Süzer, Kosta Rika Cumhuriyeti’nin İstanbul Fahri Konsolosluğu’nu üstlendi. Serhan Süzer, üstlendiği yeni görevi aracılığıyla iki ülke insanının birbirini daha yakından tanıması ve başta turizm olmak üzere iş dünyasının farklı alanlarına yönelik işbirlikleri oluşturulması için çalışmalar yürüteceğini belirtiyor.

Ülkemiz iş dünyasının başarılı isimlerinden Serhan Süzer, Kosta Rika Cumhuriyeti’nin Nobel Barış Ödüllü Devlet Başkanı Oskar Arias’ın atamasıyla Kosta Rika’nın İstanbul Fahri Konsolosluğu’nu üstlendi. Serhan Süzer, Süzer Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığına paralel olarak yürüteceği Kosta Rika Cumhuriyeti İstanbul Fahri Konsolosluğu görevinde önceliği iki ülke arasında kültür, sanat ve iş dünyasına yönelik işbirlikleri oluşturmaya vereceğini belirtiyor.

Serhan Süzer, üstlendiği görevindeki hedeflerine ilişkin şunları söyledi: “Türkiye ve Kosta Rika arasındaki kültür ve sanat alanında ilişkilerin artırılması ve 35 milyon dolarlık ticaret hacminin büyümesi önceliklerim arasında yer almaktadır. Ayrıca başta turizm olmak üzere birçok sektörde karşılıklı yatırımların teşvik edilmesi ve iş dünyasının farklı alanlarında işbirlikleri oluşturmayı hedefliyorum. İki ayrı kıtada birbirlerinden binlerce kilometre uzakta yaşayan ancak özellikleri birbirine çok benzeyen iki milletin sıcakkanlı insanlarının birbirlerini daha iyi tanıyacakları bir platforma vesile olacağım için çok mutluyum.”

Serhan Süzer kimdir?

1977 yılında İstanbul’da doğan Serhan Süzer, orta öğrenimini İSTEK Vakfı Tarabya Kemal Atatürk Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1993’te ABD’de UCLA’in, 1994’te ise Harvard’ın yaz programlarına katıldı. 1995-1999 yılları arasında yükseköğrenimini Kanada’nın Montreal kentindeki McGill Üniversitesi’nde finans ve muhasebe alanlarında tamamladı. Ritz-Carlton Istanbul otelinin açılışından itibaren mülk yönetimini üstlenmiş olmasının yanı sıra 2003’ten bu yana Süzer Grubu Uluslararası İlişkiler Departmanı Yöneticisi olarak görev yapıyor. Serhan Süzer aynı zamanda, 2007 yılı itibariyle üstlendiği KFC Türkiye ve Pizza Hut Türkiye Yönetim Kurulu Üyeliği ile Kanadalı SNC Lavalin şirketi ortaklı mülk ve tesis yönetimi firması ProFac-EKO’daki Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine de halen devam ediyor. Serhan Süzer, 2008 yılı itibariyle Kosta Rika Cumhuriyeti’nin İstanbul Fahri Konsolosluğunu yürütmeye başlamış bulunuyor. 2004 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turizm Atölyesi’nin çalışmalarına katılan ve 2002 – 2004 arasında ICVB (Istanbul Convention and Visitors Bureau – İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu) yürütme kurulu üyesi olan Serhan Süzer, Devlet Planlama Teşkilatı İhtisas (Turizm) Komisyonu Üyeliğini üstlenerek 9. Kalkınma Planının yazılmasına (2007 – 2013) katkılarda bulunmuştur. Serhan Süzer 2007 yılından bu yana Süzer Grubu’nun İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.