Serdar Bilgili’nin ‘Engellere Rağmen’ kitabına bir ödül daha

Fotoğrafçılık ve Eğitim Vakfı(FOEV)Başkanı Serdar Bilgili’nin "Engellere Rağmen" fotoğraf sergisinin...

07.07.2008 - 14:39 | MediaCat

Fotoğrafçılık ve Eğitim Vakfı(FOEV)Başkanı Serdar Bilgili’nin “Engellere Rağmen” fotoğraf sergisinin kitabı, Türkiye Grafik Tasarımcıları Derneği tarafından 2008 yılının En İyi Tasarım Kitabı seçildi. 2008 yılı Ocak ayında yayımlanan kitapta, her biri kendi alanında önemli başarılar elde etmiş 32 engellinin öyküsü Serdar Bilgili’nin fotoğrafları ile anlatılıyor.

7 Temmuz 2008, İstanbul; İşadamı kimliğinin yanı sıra başarılı bir fotoğraf sanatçısı olan Serdar Bilgili’nin, her biri kendi alanında başarılı 32 engelliyi fotoğrafladığı ve Yeşim Demir tarafından tasarlanan “Engellere Rağmen” kitabı, Türkiye Grafik Tasarımcıları Derneği’nin 2008 yılı En İyi Tasarım Kitabı ödülünü aldı.

Engellere Rağmen kitabında sanattan müziğe, spordan iş yaşamına kadar her alanda üstün başarılar elde etmiş engellilerin fotoğrafları ve öyküleri yer alıyor. Kitabın satışından elde edilen tüm gelir, Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’na bağışlanıyor.

Engellere Rağmen kitabında yer alan fotoğraflar, 2007 yılında FOEV Başkanı Serdar Bilgili ve Tempo dergisi işbirliği ile İstanbul, Ankara ve İzmir’de sanatseverlerin beğenisine sunulmuştu.

Türkiye’de yaşayan ancak gündelik hayata entegre olamayan 8.5 milyon engelli adına, engellerin kaldırılması amacıyla gerçekleştirildiğini söyleyen Fotoğrafçılık ve Eğitim Vakfı (FOEV) Başkanı Serdar Bilgili sözlerine şöyle devam etti:

“Bu projeyi ülkemizde yaşayan engellilerin daha medeni yaşam koşullarına kavuşabilmesi için sürdürülebilir bir katkı yaratabilmek amacıyla hayata geçirdik. Engellere Rağmen kitabı aldığı bu ödülle, çalışmaya katılan ve katılmayan tüm engelli vatandaşlarımızın sahip oldukları potansiyeli ortaya çıkartmamız gerektiğine bir kez daha dikkat çekmiştir. Bu ve benzeri çalışmaların engellilerimizin hayatında kalıcı iyileşmeler sağlayacağına inanıyorum. Sahip olduğumuz imkanları seferber etmek üzere talihsiz bir kazanın veya hastalığın bizim veya yakınlarımızın başına gelmesini beklemeyelim. “

FOEV ve Tempo dergisinin işbirliği ile gerçekleşen ‘Engellere Rağmen’ fotoğraf sergisi için Manadigital tarafından hazırlanan Flash tabanlı web sitesi ise 2007 yılında hem Altın Örümcek Jüri Özel Ödülüne hem de Ajans Başarı Ödülü’ne layık görülmüştü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.