Sen ve ben farklıyız ama bu müthiş bir şey!

Brand Week Istanbul Dentsu Global Yaratıcı Baş Danışmanı Akira Kagami'yi ağırladı.

13.11.2013 - 12:53 | Enes Taşkıran

Brand Week Istanbul Dentsu Global Yaratıcı Baş Danışmanı Akira Kagami'yi ağırladı.

“Sen ve ben farklıyız ama bu müthiş bir şey!” başlığını taşıyan sunum, Kagami’nin “hepimiz aynı olsaydık ne kadar sıkıcı olurdu” ifadesi ile başladı. 1900’lerin sonuna kadar yaratıcılık anlamında tüm haritalarda Avrupa ülkeleri ve ABD’nin gözde olduğundan, Uzakdoğu’dan Japonya, Hindistan ve biraz da Singapur’un bilindiğini belirten Kagami, kendisine bunu değiştirmek için ne yapabileceğini sorduğunu ve seminerlere başladığını söyledi.

Kagami, 2001-2012 yılları arasında Cannes Lions’ta ‘Asian Diversity’ seminerlerine başladıklarını, ilk yıl 800 kişinin katıldığı bu seminerin 2012’ye gelindiğinde 10 bin kişiyi ağırladığını kaydetti. Asya’nın yaratıcılığını dinlemek isteyenlerin sayısının artmasından memnun olduğunu belirten Kagami, Asya’nın yaratıcılığının günlük hayattan geldiğini belirtti.

Asya’nın, dünyanın çeşitlilik anlamında en zengin bölgesi olduğunu, günlük yaşamın çok zengin olduğunu hatırlatan Kagami, yaratıcılığın günlük yaşamda saklı olduğuna inandığını söyledi ve Tayland, Malezya ve Japonya’dan günlük hayattan ilham almış yaratıcı reklam örneklerini sundu.

“Asyalı” ya da “dünya vatandaşı” diye bir şeyin olmadığını, herkesin kendi ülkesinde, kendi kültürünü yaşayan birer birey olduğunu söyleyen Kagami, sunumunu “Değişimden korkmayın, yaratıcılığın gücüne inanın. Yaratıcılık herkes içindir ve böylelikle dünya daha harika bir yer haline gelecektir” sözleri ile bitirdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.