Selim Tuncer: Fikri Art Grup’a banka vermiş olmalı

‘Türkiye’nin Lokomotifi’ başlıklı Ziraat Bankası’nın tarihini anlatan reklam filmi hakkında ortaya çıkan tartışmanın taraflarından Mass Ajans Başkanı Selim Tuncer konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

07.08.2007 - 14:53 | MediaCat

‘Türkiye’nin Lokomotifi’ başlıklı Ziraat Bankası’nın tarihini anlatan reklam filmi hakkında ortaya çıkan tartışmanın taraflarından Mass Ajans Başkanı Selim Tuncer konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

06. 08 Pazartesi ve 07.08 Salı günü (bugün) gazetelerde çıkan haberlerdeki ifadelerin çok açık olmadığı ve bu haberleri hazırlayanların kendisiyle bağlantıya geçmediğini belirten Tuncer şöyle konuştu: “Bir defa Akşam ve Sabah gazetesinin yaptığı haberde ‘kara tren iki ajansı birbirine düşürdü gibi’ dramatik laflar geçiyor, öyle bir şey yok. Bizim bir iddiamız var ajansın da bir savunması var. Bizim birbirimize düştüğümüz falan yok. Bankanın yaptığı açıklama ise çok tatsız. ‘Biz taraf olmak istemiyoruz’ şeklinde yaptıkları açıklama topu ajanslara atıyor. Eğer böyle bir şey varsa ve banka söylemiyorsa suç bankanın bir kere.”

İki yıl önce bankaya anlatılan projenin bugün nasıl karşılarına bir reklam filmi olarak çıkarılabildiğine dair sorulara Tuncer “Öncelikle ajansı suçlamıyorum” diyerek cevap veriyor.

Banka yönetimini önceden bildikleri ve beğendikleri bu fikri ajansa aktarmış olabileceği görüşünde. Kendi müşterilerinden biri de bir fikir aktarsa onu dinleyip uygulayabileceklerini belirten Tuncer, bu konuda ajansla aralarında bir husumet olmadığını altını çiziyor ve şöyle devam ediyor. “Biz fikrin ekibe banka tarafından aktarıldığını hem iddia ediyoruz hem biliyoruz. Ayrıca sektör çok küçük bir sektör biliyorsunuz. Art Grup’ta çalışan arkadaşların arasında bizimle çalışan arkadaşların arkadaşları var. Bunlar ilk günden beri konuşuluyor. Bu olay ilk ortaya çıktığında bizim arkadaşların Art Grup’taki arkadaşlarını arayıp konseptin nereden çıktığı sorusuna aldıkları cevap birkaç kem kümden sonra ‘anonim’ oluyor. Komiğin komiği bir cevap.”


“Bankadan teşekkür, ajanstan özür istiyoruz”

İki yıl önce Mass Ajans’tan projeyi dinleyen banka yetkililerinin bugün konkuru değerlendiren ekiple aynı olup olmadığı yönündeki sorumuza Tuncer, “Yönetim kurulunda değişiklikler olmuş olabilir ama genel müdür aynı” şeklinde yanıt veriyor. Ayrıca “Ajansın (Art Grup’un) fikrin tanıtım filmi olarak tasarlandığı sonra rafa kalktığı yönündeki açıklamaları ise şuna işaret ediyor ki evet aynı proje daha önce sunulmuş.” diyerek önemli bir noktaya dikkat çekiyor.

Bu karışıklığın nasıl çözümleneceği konusundaki beklentilerini öğrenmek istediğimizde Tuncer açık konuşuyor: “Bu töhmet benim üzerimde kalırsa, ben müşteri pozisyonunda kalırsam mahkemeye dahi götüreceğim. Ben on gün sessiz kaldım, ekip ayaklandı. Sonra ben blogumda yazmak zorunda kaldım. Ben bankadan teşekkür, ajanstan da özür istiyorum bunun dışında da bir şey beklemiyorum. Bizden nezaketen de bir izin istenseydi biz muhtemelen tamam derdik.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.