Selahattin Demirtaş’ın da sloganı belli oldu

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde BDP-HDP grubunun adayı Demirtaş'ın kampanya detayları ortaya çıkıyor.

15.07.2014 - 11:13 | MediaCat

Selahattin Demirtaş'ın da sloganı belli oldu

BDPHDP grubunun Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş‘ın seçim kampanyasına ilişkin detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Demirtaş’ın seçim vizyonunu bugün İstanbul’da, Şişli Kent Merkezi’nde saat 11.00’de başlayacak toplantıda kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

Radikal‘in haberine göre Demirtaş kampanyasını “Bir Cumhurbaşkanı düşünün” sloganı etrafında şekillendirecek. Kampanyada bu başlık altında Demirtaş’ın özellikleri sıralanacak. Radikal hazırlanan sloganlar arasında en çok dikkat çekenin “Bir Cumhurbaşkanı düşünün bağlamadan başka bir şey çalmıyor” olduğunu söylüyor. Gazete, Demirtaş’ın amatör olarak bağlama çalıp türkü söylediğine dikkat çekiyor.

“Bir Cumhurbaşkanı düşünün…”

Radikal’e göre Demirtaş’ın diğer seçim sloganları da şöyle: “Bir Cumhurbaşkanı düşünün… Demokratik Değişim, Barışçı Türkiye”, “Bir Cumhurbaşkanı Düşünün ayrımcılık yapmıyor. Birleştiriyor, barıştırıyor” ve “Bir Cumhurbaşkanı düşünün herkese demokrat”.

Bugünkü toplantıda ayrıca Demirtaş’ın seçim şarkısı da ilk kez çalınacak. Haberde, “Gel Demirtaş” ismini taşıyan Türkçe şarkı, “Artık yeni şeyler söylemek lazım. Gel Demirtaş Demirtaş… Amman aman bıktık valla, zamanı geldi, artık yetti. Gel Demirtaş, Demirtaş” sözlerini taşıdığı ifade ediliyor.

Habere göre Demirtaş’ın kampanya fotoğrafları arasında Gezi Parkı’nda bir bank üzerinde otururken çekilmiş fotoğrafı da yer alıyor.

Kaynak: Radikal

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.