Sektörel nepotizm


Sektörel Nepotizm
'Yakınlarını kayırma' anlamına gelen ve daha çok siyaset bilimi alanında kullanılan ‘nepotizm’ kavramı pazarlama, reklam ve medya dünyasında da hükmünü sürüyor. PR işleri için kız kardeşlerine halkla ilişkiler ajansı kurduran genel müdürler, reklam çalışmaları için eşlerinin ortak olduğu ya da edildiği...

06.10.2009 - 00:00 | MediaCat

‘Yakınlarını kayırma’ anlamına gelen ve daha çok siyaset bilimi alanında kullanılan ‘nepotizm’ kavramı pazarlama, reklam ve medya dünyasında da hükmünü sürüyor. PR işleri için kız kardeşlerine halkla ilişkiler ajansı kurduran genel müdürler, reklam çalışmaları için eşlerinin ortak olduğu ya da edildiği ajanslarla çalışmayı tercih eden pazarlama ve iletişim yöneticileri, ‘Şu bizim web sitesini bizim yeğenlere yaptıralım’ diyen şirket yöneticileri, eli yüzü düzgün yakınlarını televizyonlara haber spikeri diye ‘öneren’ üst düzey yöneticilere ilişkin -gerçek mi efsane mi olduğu pek anlaşılmayan- pek çok hikaye duyuyorduk ancak yakın zamanda bu hikayelerin sektör dışına taşıp popüler dedikodu sitelerine de malzeme olduğuna şahit olduk.
Reklam, medya ve pazarlama sektöründe liyakat yerine hısımlığı esas alan bu kemirici alışkanlık hakkında söyleyecek sözü, anlatacak hikayesi, aktaracak hatırası, dillendirecek itirazı olan herkesi tartışmaya davet ediyoruz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.