Seks artık daha “akıllı”

Yapay zekâ ve robotlardan sonra şimdi sıra akıllı seks robotlarında.

03.02.2017 - 15:29 | Cansu Karagül

Seks artık daha "akıllı"

Teknolojinin geldiği nokta bizleri her gün yeniden şaşırtmaya devam ediyor. Teknoloji alanındaki son gelişmelerden biri de yapay zekâ ve robotlardan bahsettiğimiz şu günlerde Kaliforniya merkezli RealDoll firmasının imzasıyla satışa sunulacağı söylenen akıllı seks robotları.

Seks artık daha "akıllı"

Geçen yıl duyurulan ve Nisan 2017 sularında piyasaya sürülmesi beklenen robotlar hakkında RealDoll yetkililerinden Matt McMullen’in Daily Star’a yaptığı açıklamaya göre, bu ilk akıllı seks robotları sahibiyle duygusal bağ kurabilecek şekilde tasarlanmış.

Kişilik türünü ve ruh halini belirlemeyi sağlayacak özel yazılımlarla tasarlanan bu robotlar “akıllı”, “naif”, “seksi”, “iyi kalpli” ve “mütevazı” olarak ayarlanabilecekleri gibi bir de her özelliğin kendi içinde derecelendirilebileceği belirtiliyor. Bu sayede akıllı bebeklerin sahipleriyle iletişim kurabilmesi ve gerçekçi mimiklere sahip olması da mümkün olacak.

Seks artık daha "akıllı"

Gelişmiş seks oyuncakları kategorisindeki ilk akıllı bebek olacak Harmony isimli robotun 37 bin dolardan satışa sunulacağı ve partnerine duygusal olarak bağlanıp, çay, kahve servisi yapabileceği de yine söylentiler arasında.

Partneriyle duygusal bağ kuracak bu özelleştirilebilir robotların satışa çıkacağı tarihin nisan ayını bulacağı söylenmekle birlikte dünya çapında ne zaman satışa çıkacağı ise bilinmiyor.

Seks artık daha "akıllı"

Seks artık daha "akıllı"

Kaynak: Indigo Dergisi