Şekerbank AKM’nin mekan sponsorluğunu üstlendi

Şekerbank, 10. Uluslararası İstanbul Bienali sergi mekanlarından Atatürk Kültür Merkezi’nin mekan sponsorluğunu üstleniyor.

17.08.2007 - 16:37 | MediaCat

Şekerbank, 10. Uluslararası İstanbul Bienali sergi mekanlarından Atatürk Kültür Merkezi’nin mekan sponsorluğunu üstleniyor.

Şekerbank mekan sponsorluğundaki Atatürk Kültür Merkezi’nde “Yakmalı mı Yakmamalı mı?” teması çerçevesinde, kente dair, özellikle ütopya kavramına odaklanan 16 sanatçının 13 projesi yer alacak. 8 Eylül Cumartesi günü sanatseverlerin ziyaretine açılacak olan 10. Uluslararası İstanbul Bienali’nde her bir sergi mekanı farklı bir temayla ele alınıyor.

AKM giriş ve sahne katı ile 1 ve 2 balkon katlarında maketler, videolar, fotoğraflar ve yerleştirmelerden oluşan çalışmalar sergilenecek. AKM’nin yıkımıyla ilgili güncel tartışmalara da değinen sergi, İstanbul Bienali’nin odak noktalarından biri olacak.

Atatürk Kültür Merkezi’nde projeleri yer alacak 16 sanatçı arasında 7. Uluslararası İstanbul Bienali’nde büyük yankı uyandıran işiyle Türk sanatseverlerin yakından tanıdığı Koreli sanatçılardan Lee Bull dikkat çekiyor. Lee Bull, multi-medya enstalasyonlarını heykelle ve performansla bir arada kullanarak gerçekleştirdiği yaratıcı çalışmalarla dünya çapında tanınan yeni nesil sanatçıların başında geliyor.

Gerçekle kurgu arasındaki sınırları zorlayan dijital teknik kullanımıyla çektiği fotoğraflarıyla tanınan dünyaca ünlü Kanadalı fotoğrafçı Nancy Davenport ile Avrupa’da otuzdan fazla sergiye imza atan Beyaz Rusya doğumlu Aleksander Komarov da AKM’de öne çıkan sanatçılar arasında yer alıyor.

Şekerbank’ın mekan sponsorluğunu üstlendiği AKM’nin politikaya odaklanan eserleriyle Bienal boyunca sanat severlerin ilgi odağı olması bekleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.