Şekerbank’tan “Uzat Elini Türkiye”

Şekerbank, 23 Kasım’da vizyona giren TV reklam filmiyle başlayan kampanyasında Türkiye’ye bir çağrıda

26.11.2007 - 08:44 | MediaCat

Şekerbank, 23 Kasım’da vizyona giren TV reklam filmiyle başlayan kampanyasında Türkiye’ye bir çağrıda bulunuyor: “Uzat Elini Türkiye”. Kuruluşundan bu yana 54 yıllık geçmişinde, Anadolu’daki yaygın şube ağıyla müşterisinin her zaman yanında olan Şekerbank’ın bu özelliği, reklam kampanyasında bir kez daha vurgulanıyor.

Finansal tablolarında ulaştığı rakamlar ve istikrarlı büyüme çizgisiyle ulusal ve uluslararası ekonomi çevrelerinin takdirini toplayan Şekerbank, gösterdiği bu başarıyı, etkili bir pazarlama iletişimi yaklaşımıyla da destekliyor.

23 Kasım’da TV kanallarında vizyona giren reklam filminde, Şekerbank’ın müşterilerine destek olan, güven veren ve onlara iyi günde, kötü günde elini uzatan bir banka olduğu vurgulanıyor.

Havuzda yüzen küçük bir kız çocuğunun babasının ellerini yakalaması, bir oto tamircisinin otomobili başarıyla tamir eden kalfasının elinden tutup ayağa kaldırması uzatılan bir elin sıcaklığını yansıtıyor. Topları suya kaçan üç küçük kasaba çocuğunun birbirlerinin ellerini tutarak topu sudan almaları, elinde sepeti tarladan dönen kadının uzatılan bir el ile traktöre alınması yardımseverliğin ve birbirine destek olmanın güzelliğini sergiliyor. Duygusal görsellerle dolu film, özellikle zor anlarda uzatılan bir elin taşıdığı büyük anlamı farklı ilişkilerde ve mekanlarda gözler önüne seriyor.

İstanbul’un dört bir köşesinde üç günlük bir çalışma ile gerçekleştirilen film çekimleri, Çatalca’dan İkitelli’ye, Bahçelievler’den Levent’e hatta Tophane’ye kadar İstanbul’un değişik bölgelerinde yapıldı. Yönetmenliğini Bahadır Karataş’ın yaptığı filmin prodüksiyonu Filmpark’a ait. Filmdeki etkileyici karelerin görüntü yönetmenliğini ise Emir Kusturika ile çalışan ve Mutluluk filminin de görüntü yönetmeni olan Mirsad Heroviç üstlendi.

“Uzat Elini Türkiye” sloganından yola çıkılarak hazırlanan kampanya, TV filminin yanı sıra açıkhava ve basın ilanlarıyla da destekleniyor. Şekerbank’ın çok güçlü olduğu Anadolu’da da yerel mecralar kanalıyla kampanya hedef kitlesiyle buluşacak.

Şekerbank Reklam Kampanyası Künyesi:

Reklamveren : Şekerbank T.A.Ş.

Reklamveren Yetkilisi : Aybala Şimşek

Reklam Ajansı : Concept

Müşteri İlişkileri : Nazmiye Karakış, Hande Akın, Mehmet Varuy, Esra Erdoğan
Yaratıcı Grup : Niyal Akmanalp, Banu Glowinski, Taygun Dömbekçioğlu,
İrem Yıldızeli, Sertaç Çiçek, Ömer Durgut

Prodüksiyon Şirketi : Filmpark

Yönetmen : Bahadır Karataş

Müzik : Benoit Jutras / Aranje: Jingle Jungle

Seslendirme Sanatçısı : Cüneyt Türel

Medya Ajansı : Universal McCann

Müşteri İlişkileri : Çağrı Balban, Birnur Özgül, Gülçin Vural,
Cihan Özbay

PR Ajansı : Excel İletişim Danışmanlığı – Hill&Knowlton Türkiye Ortağı