Şekerbank’ta yeni atama

Şekerbank İnsan Kaynakları, Eğitim ve Organizasyon Birimleri’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına

22.10.2007 - 14:57 | MediaCat

Zuhal Ulutürk, Şekerbank İnsan Kaynakları, Eğitim ve Organizasyon Birimleri’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı.

Şekerbank, 2010 yılında 300’den fazla şube, 5000’den fazla çalışan ile Türkiye’nin ilk 10 bankası arasında yer almayı hedefliyor. Çalışan yaş ortalaması 33 olan ve bu genç insan kaynağı profilini 54 yıllık tecrübesiyle birleştiren Şekerbank, bir çalışan markası oluşturma yolunda insan kaynağı sermayesini zenginleştiriyor. Bu hedef doğrultusunda banka, İK profiline genç ve başarılı bir ismi daha ekledi. Denizbank A.Ş.’de İK Grup Müdürlüğü görevinde bulunan Zuhal Ulutürk, geçtiğimiz ay Şekerbank T.A.Ş. İnsan Kaynakları, Eğitim ve Organizasyon Birimleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

1971 doğumlu Zuhal Ulutürk, TED Kayseri Koleji’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat Bölümü’nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı yapan Ulutürk, çalışma hayatına 1993 yılında Akbank T.A.Ş.’de Müfettiş Yardımcısı olarak başladı ve aynı bankada müfettişlik yaptı. 1996-2001 yılları arasında çalıştığı Kentbank A.Ş.’de İnsan Kaynakları Müdürlüğü, 2002-2007 yılları arasında çalıştığı Denizbank A.Ş.’de İK Grup Müdürlüğü görevi yaptı. Eylül 2007’de Şekerbank bünyesine katılan Ulutürk, İnsan Kaynakları, Eğitim ve Organizasyon Birimleri’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifikası alan Ulutürk’ün yabancı dili ise İngilizce.