Scotch’dan “artık’’sanat yarışması

3M’in kırtasiye ürünleri markası Scotch®, artık malzemelerin değerlendirilmesi ve ilköğretim öğrencilerinin sanata yönlendirilmesi amacıyla “Artık” Sanat Zamanı isimli üç boyutlu obje tasarım yarışması başlattı.

11.03.2011 - 00:00 | MediaCat

3M’in kırtasiye ürünleri markası Scotch, artık malzemelerin değerlendirilmesi ve ilköğretim öğrencilerinin sanata yönlendirilmesi amacıyla “Artık” Sanat Zamanı isimli üç boyutlu obje tasarım yarışması başlattı. Eserlerin oluşturulmasında temel malzeme olarak evsel artık malzemelerin kullanılacağı yarışmada yardımcı malzeme olarak her türlü resim, boya ve elişi malzemesi kullanılabilecek.

Yarışmaya başvurular,1 Nisan 2011 tarihinde başlayacak ve 30 Mayıs 2011 tarihine kadar devam edecek. Öğrencilerin uzun kenarı 60 cm’yi geçmeyen boyutlardaki 3 boyutlu objelerle katılabilecekleri yarışmada herhangi bir konu sınırlaması yok ve öğrenciler istedikleri kadar eserle yarışmaya katılabilecekler.

Ön eleme internetten gerçekleştirilecek

Yarışmaya katılan eserler okul öncesi, ilköğretim birinci, ikinci ve üçüncü sınıflar ile dördüncü, beşinci ve altıncı sınıflar olmak üzere üç kategoride değerlendirilecek. www.artiksanatzamani.com adresinde bulunan yarışma başvuru formunu dolduran katılımcıların fotoğraflarını siteye yükledikleri eserleri, internet üzerinden gerçekleştirilecek oylama ile ön elemeden geçecek. Ön elemeyi geçen ve finale kalan eserler, 3M İstanbul ofisine gönderildikten sonra uzman seçici kurul tarafından değerlendirilecek.

Yarışmanın birincilerine Nintendo Wii+Guitar Hero® Warriors of Rock oyun paketi ve İstanbul Modern Sanat Müzesi Eğitim Atölye’sine Haziran 2011- Aralık 2011 tarihleri arasında katılım hakkı armağan edilecek. Birinci olan eser sahibi öğrencilerin öğretmenlerine, mansiyon kazanan öğrencilerin tümüne ve öğretmenlerine de 3M ürünlerinden oluşan hediye paketleri verilecek.

İlköğretim öğrencilerine hem geri dönüşüm fikrinin kazandırılması hem de sanata olan ilgilerinin artırılmasını amaçlayan “Artık” Sanat Zamanı’nın sonuçları 6 Haziran 2011 tarihinden itibaren www.artiksanatzamani.com adresinde yayınlanacak.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.