Satışla paralel olarak Otomotiv haberleri arttı

2010 yılını rekorla kapatan Türk otomotiv sektörünün, 2011 yılının ilk iki ayındaki basın yansımaları da artış görüldü.

09.03.2011 - 00:00 | MediaCat

2010 yılını rekorla kapatan Türk otomotiv sektörünün, 2011 yılının ilk iki ayındaki basın yansımaları da artış görüldü. Interpress’in ulusal, bölgesel ve yerel iki bini aşkın gazete ile dergileri tarayarak yaptığı araştırma sonuçlarına göre, yılbaşından bu yana geçen sürede otomotiv haberleri, geçen yılın aynı dönemine göre % 26’lık bir artış göstererek, 7 bin 989’a yükseldi.

Binek oto sektöründe “Ford” önde

Medya Takip Şirketi Interpress’in yazılı basındaki iki aylık dönemdeki otomotiv haberleri üzerine yaptığı araştırmaya göre, binek otomotiv sektöründe yazılı basında çıkan haberde bin sayısını geçen ilk üç firma sırasıyla “Ford”, “Renault” ve “Toyota” oldu. “Mercedes” ve “Volkswagen” de ilk üç sırayı en yakından takip eden markalar oldular.

“Fiyat” hafif ticari araç sektöründe lider

Araştırmaya göre, hafif ticari araç sektöründe yazılı basında toplam bin 162 haber çıkarken, ilk sırada yüz haberi geçen “Fiyat”ın yer aldığı belirlendi. “Ford” ikinci ve “Karsan” da üçüncü sırayı aldılar. İlk beş sıra içinde yer alan diğer markalar ise “Mercedes” ve “Renault” oldu.

Ağır ticari araçta en çok haber “Ford” hakkında çıktı

Interpress raporunda, ağır ticari araç segmentin de toplam 3 bin 70 haberin yayınlandığı belirlenirken, beş yüz haberi aşan “Ford” bu alanda ilk sırayı aldı. Oluşan listenin ikinci sırasında “Renault” yer alırken, “Mercedes” üçüncü, “Karsan” dördüncü ve “Temsa” da beşinci sırayı aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.