MediaCat

Sanofi’ye yeni kurumsal ilişkiler ve iletişim direktörü

Hande Göksoy, Sanofi’nin Kurumsal ilişkiler ve iletişim direktörü olarak atandı.

Sanofi’ye yeni kurumsal ilişkiler ve iletişim direktörü

Hande Göksoy, 1 Aralık 2014 tarihi itibarı ile Sanofi Türkiye kurumsal ilişkiler ve iletişim direktörü olarak atandı.

1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Hande Göksoy, 1999-2000 yılları arasında aynı üniversitenin Stratejik Yönetim Programı’nı tamamladı. Çalışma hayatına 1996 yılında başlayan Göksoy, farklı sektörlerde ve sivil toplum kuruluşlarında yönetim kademelerinde görev aldı ve danışmanlık yaptı.

Sanofi'ye yeni kurumsal ilişkiler ve iletişim direktörüHaziran 2011’den bu yana Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği‘nde (AİFD) önce kurumsal ilişkiler ve iletişim müdürü, ardından da yatırım politikaları direktörü olarak görev yapan Göksoy, sağlık alanında hükümetin strateji belgeleri, rapor ve eylem planlarının oluşturulması sürecinde AİFD’yi temsilen aktif rol üstlendi. İlaç sektörünün Türkiye’nin ekonomik ve sosyal açıdan kalkınmasında stratejik öneme sahip sektörlerden biri olarak konumlandırılması amacıyla hazırlanan “AİFD Türkiye İlaç Sektörü Vizyon 2023 Raporu”na önemli katkı sağladı. Hande Göksoy, yatırım politikaları direktörlüğü görevi esnasında AİFD’nin yatırım ortamı stratejik komitesine liderlik etti ve ilaç sektörünün, ülkeye ekonomik ve sosyal katkılarının artırılması için gerekli olan iş ve yatırım ortamının sağlanması ve sektörel hükümet programlarına teknik ve stratejik destek verilmesi amacıyla çalışma ve projeler yürüttü. Kamu, üniversite ve özel sektör işbirliği ve etkileşiminin artırılması için çeşitli platformlarda görev aldı.

Ayrıca, ilaç Ar-Ge’sinin önemli bir altyapı şartı olan fikri mülkiyet haklarının etkin korunması başta olmak üzere, Türkiye’de klinik araştırmaların yaygınlaşması, yenilikçi ilaçlara erişimin artması ve ilaç Ar-Ge’sinin ve üretiminin artırılmasının desteklenmesi amacıyla farklı paydaşlarla yürütülen çalışmalarda yer aldı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.