Sanko’nun Çimko’suna İtalyan ortak

İtalya’nın önde gelen şirketlerinden Cementerie Aldo Barbetti Sanko Holding bünyesindeki Çimko...

19.06.2008 - 09:53 | MediaCat

İtalya’nın önde gelen şirketlerinden Cementerie Aldo Barbetti Sanko Holding bünyesindeki Çimko Çimento’ya 1.3 milyar dolar şirket değeri üzerinden ortak oldu.

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, yazılı açıklamasında, “Barbetti’nin 50 yıllık kurumsal yönetim becerisinin büyük katmadeğer sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Barbetti Yönetim Kurulu Başkanı Antonella Barbetti ise İtalya dışındaki ilk yatırımlarını Türkiye’de yaptıklarını vurgularken, “Türkiye’de bir yatırım yapma konusunda ısrarlıydık. 4 yıldır Türkiye’de yatırım yapmak için imkan arıyorduk. Bu ortaklıkla bu arzumuzu gerçekleştirmiş olduk” diye konuştu.

Ortaklık sürecinde Sanko Holding’in danışmanlığını yürüten Garanti Yatırım’ın İcra Kurulu Başkanı Metin Ar, “Bu işlem Garanti Yatırım’ın 2000 yılından bu yana gerçekleştirdiği 17. çimento fabrikası satış işlemi oldu. Satış işlemine konu fabrikaların toplam kapasitesi Türkiye’nin toplam kapasitesinin dörtte birine eşdeğer ve bu işlemlerde el değiştiren tutar ise 2.6 milyar dolar oldu” dedi.

Çimko’nun, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta çimento fabrikaları bulunuyor.

Kaynak:ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.