Sanatçılar kostümleriyle şiddete karşı el ele

18 ünlü sanatçı kendileri için büyük anısı olan kostümlerini önemli bir toplumsal sorun olan aile içi şiddete dikkat çekmek amacıyla bağışlayacak.

17.08.2011 - 00:00 | MediaCat

18 ünlü sanatçıların kendileri için büyük anısı olan kostümlerini önemli bir toplumsal sorun olan aile içi şiddete dikkat çekmek amacıyla bağışladığı “Kostümlerle El Ele” projesi, 8 – 25 Eylül tarihleri arasında, modaset.com web sitesiyle eş zamanlı olarak Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Kostümlerin satışından elde edilecek gelir, Hürriyet Aile İçi Şiddete Son Kampanyası kapsamında 7 gün 24 saat hizmet veren Acil Yardım Hattı’na aktarılmak üzere Aralık Derneği’ne bağışlanacak.

Ünlü sanatçıların bağışladığı kostümlerden oluşan sergi, İstanbul Kozyatağı’ndaki Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde 8 Eylül’de açılacak. Serginin 25 Eylül’de bitişinin ardından kıyafetlerin satışına modaset.com internet sitesi üzerinden başlanacak.

Aile içi şiddet sorununa dikkat çekmek ve Acil Yardım Hattı’na maddi kaynak sağlamak amacıyla, Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Emel Sayın, Huysuz Virjin, Hülya Avşar, Lale Mansur, Selma Taran, Sibel Can, Nurgül Yeşilçay, Ebru Gündeş, Demet Akalın, Ziynet Sali, Helin Avşar, Meyra, Şevval Sam, Deniz Seki ve Ebru Yaşar, kendileri için özel anısı olan kostümlerini projeye bağışladı. Proje sayesinde hayranları onların bu özel kıyafetlerini “Kostümlerle El Ele” sergisinde görme ve modaset.com’dan satın alabilme şansını yakalayabilecek, aynı zamanda toplumsal bir soruna da destek olacak.

Kim hangi özel kıyafetini bağışladı?

Türkan Şoray, “Küstüm Çiçeği” filminde giydiği yeşil, ipek takım elbisesini,

Huysuz Virjin, “Huysuz’la Görücü Usulu” programı için kendi diktiği kostümünü,

Ebru Gündeş, Tv programı ve yeni albümünün ilk konserinde giydiği 5 kostümünü,

Emel Sayın, “Devlerin Büyük Buluşması” projesinde giydiği mercan rengi tuvaletini,

Sibel Can, Altın Kelebek 2011 Ödül Töreni ve 41. yaş gününde giydiği kostümünü,

Hülya Avşar, konserlerinde giydiği 2 elbisesini,

Nurgül Yeşilçay, 2011 Altın Portakal ödül töreninde giydiği kıyafetini,

Meyra, son albümünün kapak fotoğrafında üzerinde olan kostümünü,

Demet Akalın, konserinde giydiği elbisesini projeye bağışladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.