Sanat ve mühendisliğin buluştuğu nokta

Sony Walkman’le çıktığı yolun devamında yaşananları anlatıyor.

15.01.2014 - 14:32 | Haluk Kasarcı

Japon teknoloji devi Sony oldukça iddialı 90 saniyelik bir reklam filmiyle ekranlara geri döndü. Wieden + Kennedy imzalı reklam filmi Sony’nin walkman’le başlayan macerasında bugün geldiği noktayı anlatıyor.

Son tüketicinin hayatına direkt olarak etki eden ürünleriyle kendine has bir hayran kitlesine sahip olan markanın “JoinTogether” adlı filminde birçok ünlü ismin de yıldız etkisinden faydalanılmış. Her biri kendi alanındaki (Yönetmen Spike Lee’nin Sony marka kamera kullanıp Playstation’ı ismiyle anması vb.) Sony marka cihazları kullanan Spike Lee, DJ Cassidy ve 30 Rock dizisinin sevilen oyuncusu GrizzChapman gibi ünlü isimleri ağırlayan reklam filmi Sony’nin alanında öncü ürünlerini tanıtıyor.

Bir mühendis ve bir sanatçının bir araya geldiğinde neler yapabileceğini anlatan filmin altmetninde her saniye hissedilen ‘öncü olma’ fikri snob bir hava yaratmaktansa samimi ve eğlenceli mesajların içine yedirilmiş olması itibarıyla kolaylıkla kabul edilebiliyor.

[youtube]http://youtu.be/xyokM38u0U0[/youtube]

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz. Kaynak: Adweek

1 2 3 4 5 6

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.