Sanal Street View sokaklarına gerçek reklamlar

Google Street View görüntülerinde bir sokaktaki her şeyi tüm netliği ile görmek mümkün. Buna sokaklardaki dev reklam tabelaları da dahil...

18.01.2010 - 00:00 | MediaCat

Google Street View görüntülerinde bir sokaktaki her şeyi tüm netliği ile görmek mümkün. Buna sokaklardaki dev reklam tabelaları da dahil. Fakat Google bu reklam tabelalarında görünen gerçek reklamları, kendi sanal reklamları ile değiştirmeye hazırlanıyor. Üstelik bunu gerçekleştirecek olan teknolojinin patenti için başvurusunu bile yaptı…

Google’ın "Panoramik veya üç boyutlu haritalama ile oluşturulacak alanları reklam için ayırmak" başlığı ile başvurusunu yaptığı patent tam olarak Street View’daki bazı alanları reklam amacıyla kullanmayı tarif ediyor.

Her ne kadar patentin detayları henüz çok net olmasa da, Google’ın önceki iş modellerini düşündüğümüzde bunun hem Google, hem de Street View’da reklam amacıyla kullanılacak görüntülerin gerçek hayattaki sahipleri için bir gelir modeli olması oldukça mümkün. Böylece Street View görüntüsündeki evin sahibi, evinin internetteki duvarında reklam göstermek karşılığında para kazanabilir.

Kaynak: chip

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.