Samsung’un pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı Motorola’da

Brian Wallace Android takımıyla daha yakından çalışma fırsatı bulacak.

24.12.2012 - 11:07 | MediaCat

Samsung’un pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı Motorola’da

Google, Samsung’un Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Brian Wallace’ı kaptı. Wallace, Google yönetimindeki Motorola’da pazarlamanın başına geçiyor.

Yeni görevinde Wallace’tan Samsung’daki başarısını göstermesi bekleniyor. Wallace’ın Samsung’da çalıştığı sıralar, marka Android OS pazar payını ele geçirmişken Motorola bu alanda düşüşteydi. Mobil reklamcılık platformu Millenial Media verilerine göre, 2011’in üçüncü çeyreğinden, 2012’nin üçüncü çeyreğine uzanan zaman diliminde Samsung, Android OS pazar payını yüzde 23’ten 46’ya katladı.

Aynı dönemde Motorola’nın payı ise yüzde 22’den 11’e gerilemişti. Ancak şimdi Wallace Android takımıyla daha yakından çalışma fırsatı bulacak.

Wallace Samsung’un dijital pazarlama, offline medya mecralarının yanı sıra yaratıcılık ve marka kısmıyla da ilgileniyordu. Markanın Apple’a fiske vuran reklam kampanyalarıyla dikkatleri çekmişti. Visible Measures adlı analiz şirketinin yayınladığı sonuçlara göre, Galaxy S III için hazırlanan kampanya filmi, yılın en çok izlenen dördüncü viral videosu olmuştu.

 

Itır Yıldız

(kaynak: AllThingsD, ad age, business insider)